Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tehetek, hogy a szomszéd...

Mit tehetek, hogy a szomszéd telkén ne épüljön olyan ház, amiről belátnak az udvaromra?

Figyelt kérdés

A szomszédom nagyon öreg, a háza majdnem összedől, viszont a telek nagyon értékes. Ha történik valami vele, akkor tutira lebontják a házat és építenek valami nagy batárt, amiről biztosan lesz belátás az udvaromra. Viszont mi rendszersen nudizunk a kertben, sokszor jönnek barátaink is, hogy meztelen napozhassanak nálunk, mert a mi kertünk most olyan, ahova nem lehet belátni. Ezt az állapotot szeretném fenntartani, de arra sajnos nincs pénzem, hogy megvegyem majd a telkét. Kerítést sem lehet öt méter magasat építeni, meg tilos is lenne, a sövény meg mire megnő évek, és annak szélessége is van, nem fér el, meg gondozni is kell, ráadásul olyan magasan nyírni sem igazán lehet már. Most felálítottam jó magas oszlopokat, hogy ha szükséges ki tudjak feszíteni belátásgátló anyagot közéjük, de ha nagy házat építenek, akkor például a tetőablakról, emeleti teraszról be fognak úgyis látni. Én ezt viszont nem szeretném.

Milyen lehetőségeim vannak, hogy ha bekövetkezik a helyzet, ne láthassanak be az udvaromra?



okt. 19. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Semmit !
okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Hol laksz?
okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Vedd meg. Semmi mást nem tehetsz.
okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ahhoz hu de nagy házat építeni, hogy belássanak. Sima egyszintes ház tetőtérbeépítésesből is átláthatnak a kertedbe. Ahogy te is átláthatsz máshoz, ha felmész a padlásodra. Megakadályozni csak akkor tudnád, ha a helyi építési szabályzat szerint csak egyszintes lapostetős házakat lehetne építeni a környéketeken.
okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha valóban nudiznal a barátokkal, akkor egyáltalán fel sem merülne ez a kérdés.


Ugyanis akkor nem zavarna, ha valaki meztelenül lát... 🤣

tegnapelőtt 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Jó, hogy te jobban tudod, hogy én hogyan élek, mint saját magam. Az esetleg eszedbe sem jutott, hogy ha belátnának, akkor nem szívesen jönnének a barátam, vagy hogy a nudizmus nem egyenlő az exhibicionizmussal? Nem mutogatni akarom magam hanem meztelenül szabadnak érezni magam. Nem zavar, ha meglát más nudista is, de ha abban a tetőtéri szobában egy vallásos család gyereke fog lakni, akkor tekintettel kell lennem rá is, még ha törvény szerint a saját kertemben ettől függetlenül megtehetem.
tegnapelőtt 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell tekintettel lenned rá.

Ha kukkol, az az ő dolga.

tegnapelőtt 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Első körben megnézed a helyi HÉSZ-t...
tegnapelőtt 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!