Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Teljesen nyitott oldalú...

Teljesen nyitott oldalú kandallókat lehet ma még családi házakba elhelyezni? Igazság szerint nem is nevezhető annak, mivel nem kandalló, hanem egy vízszintes tűzálló felület, mely felett a szoba tetején található nyíláson távozik a füst.További lent!

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan igen, a helyiség idővel kormos lesz. Sokat használva még egészségelen is. Igen, tudom. Nem ez a kérdés. Vagyis válaszokat nem kell erre adni. Köszönöm, hogy ezt figyelembe veszed!


<<>>


A kiírást folytatva: csupán "alsó" tűzbiztos része van, minden irányban két méter széles kiterjedéssel - hogy ne gyulladjon fel semmi - oldalai nincsenek.


<<>>


Mintha csak tüzet raknának az udvaron.


Vagy:


Mint a régi japán házaknál!


Azoknak is - mind a mai napig - csupán alsó része van, némi függőleges, alig tíz-húsz cm magas oldallal, de teljesen nyitottak még most is!


[link]


[link]


<<>>


A fűtés egyébként minden helyiségben padlófűtés, ezek egyedül látványelemek lennének, de fával táplálva őket, nem hamis elektronikus ábrándokkal, vagyis nem projekciókkal/kivetítésekkel. Miértekre a választ megtartom magamnak, elegendő, hogy én tudom.


Az ingatlan - szinte - az Isten háta mögött van, falu legszéle, de az is csak képletesen, mert még a szélétől is távolabb van. Majdnem mint egy tanya - ennyire távol a többi ingatlantól, a lakott részektől.


<<>>


Köszönöm, hogy végigolvastad, azt pedig kiváltképp, amennyiben tudsz - érdemi - válasszal szolgálni!



tegnap 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod, nem szól bele senki, hogy házon belül mit csinálsz, de ilyet csak akkor, ha szeretsz füstben fuldokolni meg szomorúan nézni a leégett házadat. Max úgy tudom elképzelni, ha fölötte van közvetlenül a füstelvezetés, szívóberendezéssel. Kb. úgy, mint az első képen, csak üveg nélkül.


[link]

ma 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet kandallózni, szabály nem tiltja, de egy jól szigetelt házban olyan meleget csinál, hogy amikor este begyújtasz, egész éjjel szakadni fog rólatok a víz.

Ismerős nagyjából 3x gyújtott be a leírt okból a kandallójába. Kellemetlenül túlfűti a szigetelt házakat.

ma 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!