Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sarokba hogyan kell elvágni a...

Sarokba hogyan kell elvágni a függőleges díszléc végét, hogy találkozzon a vízszintesen haladókkal?

Figyelt kérdés

Adott egy belső sarok, amire homorú szegélyt tennék egészen a földtől a plafonig. Viszont ugyanez a szegély fog futni a plafonon is, a saroknál. Hogyan kell ezeket felhelyezni/elvágni, hogy a 3 szegély passzoljon egymáshoz?

Az ábrán feketével bekarikázott részre menne a 3. díszléc: [link]

Próbáltam logikusan felvázolni magamban, de alakadtam :D Ha képet tudtok mutatni az még jobb lenne, én sajnos nem találtam.



2023. jún. 6. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Csinálj 1 mintát először.
2023. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy.

Holker díszlécnél sem a domború, sem a homorú kialakítás nem jön össze 3 irányú találkozásnál.

Ilyen esetekre vannak megszakító elemek, igény szerint egyszerű, vagy díszes kivitelben.

2023. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
A függőleges derékszögbe föntről egy fordított V betűt vágsz (A alak a jobb és balra futó lapos díszcsiknál s végeket hozzá illeszted ferde vágással.
2023. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Mind a három díszlécet dupla 45fokos szögben kell levágni. Ezt egy négyzetes rúdon a legegyszerűbb szemléltetni: nemcsak a vizszintes sikban vágod 45fokba, hanem a függőleges vágási síkotbis megdöntöd 45fokba mindhárom diszléc esetén.

Ha a mennyezetre már felraktad a kettőt, akkor most már nem lehet berakni a függőlegeset, hiszen ahhoz a fönt lévőket is másképp kellett vilna vágni.

Ezt egyébként áthatásnak nevezik a geometriában, pl. szakképzett hegesztők jól ismerik ezeket.

2023. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Itt a 4.perc után mutatja a dupla 45fokos vágást

https://www.youtube.com/watch?v=isfh5TLeLGc

2023. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4: nincs még felrakva, okosan csinálom, és előbb utánajárok :) A dupla 45-ös vágást már értem, viszont belső sarok esetén elég a függőlegesen haladónak a végét dupla 45-be vágni, nem? Ahogy #3 írta. Ahogy fejben elképzelem (tehát nem biztos, hogy jól :D), ha mindegyiket levágom dupla 45-ben, akkor nem fog zárni a fal sarkainak találkozásánál. Elképzelhető, hogy homorú léc miatt a találkozás amúgy sem lesz tökéletes, de nem találtam olyat, mint amit #2 emlegetett.
2023. jún. 9. 08:51
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

#6 Mind a három díszlécet dupla 45fokba kell levágni. A vízszinteseket úgy hogy egymás tükörképei legyenek, a függőleges pedig valóban egy V alakra fog hasonlítani, de az elv itt is a dupla 45fokos vágás ha hozzáképzeljük a díszléc köré írható négyzetes hasábot.

A találkozás tökéletessége a vágás pontosságától függ. Nem egyszerű, mert ehhez házilag kell gérvágó ládát csinálni, vágási pontatlanság pedig a hagyományos kétléces illesztésnél is előáll. Az illeszkedési pontatlanságokat azonban gipsz-szel el lehet fedni, és gondos csiszolással kultúrált kinézetűvé tehető a díszlécek találkozása.

2023. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csináltam kartonlapból mintát, majd néhány óra leforgása, és zuhany alatti gondolkodás után sikerült felfognom, hogy 2D-ben miért nem működik, amit látni akarok, és 3D-ben miért igen :D
2023. jún. 12. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!