Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építenél úgy házat hogy...

Építenél úgy házat hogy apránként amikor van pénzed akkor csináltatsz valamit rajta még akkor is ha évekig elhúzódik?

Figyelt kérdés

Van hol laknom, kint élek külföldön. Hosszú távú tervem hogy egyszer Magyarországra visszaköltözök.

Sajnos keveset keresek kint, főleg a kinti viszonyokhoz képest de arra gondoltam hogyha van valami plusz pénzem akkor azt arra tudnám költeni hogy otthon építkezek. Remélhetőleg a feleségem is vissza tud majd menni dolgozni egy két éven belül és akkor több pénzünk lesz.


Hallottam hogy sokan úgy építkeztek régen hogy négy-öt évig eltartott mire felépült a ház. Nekem nem biztos hogy ennyi idő elég lenne de nem is sürget az idő.


ma 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős huszonévesen évesen elkezdte, most majdnem 80 éves, de még csak szerkezetkész. Szerintem nem érte meg neki.
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha min. szerkezetkészre első ütemben gyorsan fel tudnám húzatni (vakolattal, szigeteléssel együtt). Utána már lehet lassabban haladni. De ha csak ott áll félkészen, akkor csak pusztul.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy írták, csak úgy éri meg, hogy legalább szerkezetkészre, tetővel együtt már egyből fel tudod építeni, maximum 2 év alatt. Utána lehet lassabban haladni. Érdemes bedeszkázni a nyílászárók réseit is, amíg azok nincsenek betéve. Egy 100 nm-es ház esetében ilyen állapot elérése kb. 25 millióba kerül. (ebben a telekár, kerítés, nyílászárók nincsenek benne)


Na meg csak úgy érdemes, ha van otthon egy megbízható családtag, aki pl. néha ráér kinézni, ha valamit csinálnak rajta. Évi 20 nap szabival nehezen kivitelezhető így. Vagy a feleséged itthon lakik?

ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennek így nincs értelme. Romlik az állaga, vagy kilopnak belőle ezt-azt. Minden lakatlan ház állaga romlik, a készeké is. Beteszed a pénzt a bankba, vagy kis kockázatú részvényekbe, és ha nem is hoz hasznot, de legalább tartja az értékét. Aztán ha hazajössz, majd építkezel. De az is lehet, hogy akkorra meggondolod magad, és inkább veszel egy kész házat.

Én ismertem egy illetőt, az legalább 10 évig építkezett, szinte mindent saját maga csinált, akkoriban még lehetett. (Mert pénze az nem nagyon volt.)

Kijárt a szeméttelepre, bontott téglát gyűjteni. Vagy ha az út mellett meglátott egy kupac téglát, ami leborult egy teherautóról, akkor megállt felszedni a javát. Aztán ha összejött pár sorra való, akkor felfalazta. Igencsak tarka egy ház lett, de aztán bevakolta, és nem látszódott.

ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 2021 februárjában kezdtem, idén nyáron kaptam meg a hatósági bizonyítványt. Szinte mindent (kivéve a tetőt, fűtést és az esztrichet) magam csináltam. Minden nap meló után, minden hétvégén, ünnepnap, stb. Az egészségi állapotom megviselte a folyamatos munka, főleg a hideg időben. De ezt most majd kipihenem.
ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 5 even belul keresel annyit, hogy befejezd nyugodtan allj neki. Akinek megvan ra a penze annak is 1-2evbe tellik mire felépül a háza.
ma 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!