Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lebonthatom-e alapig?

Highground kérdése:

Lebonthatom-e alapig?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Tervezem egy külterületi ingatlan megvásárlását, életvitel szerű használatra. Mivel az anyagiak teljes mértékben korlátozottak, ezért esett a választásom egy ilyen külterületi (MKII-es besorolású) "weekend" telekre.

Olyat szemeltem ki amin van egy már meglévő kis (kb. 20m2 alapterületű) házikó, villannyal esetleg fúrt/ásott kúttal.

Viszont a csavar a dologban ott van, hogy a területen jelenleg építési tilalom van. Azaz nem adnak ki új építési engedélyeket. Ezért nem is tudok/akarok üres telket vásárolni ott.

Viszont felújítást, állagmegóvást, és "bizonyos keretek között" (nyilván 3-5%-ig) bővítést elvileg engedélyeznek.

Na most! Megtehetem-e esetleg azt, hogy alapig visszabontom a kis házikót, kibővítem az alapját és felhúzatok rá egy faházat?

Amúgy sincs túl jó állapotban egyik sem. Tipikusan 50 év körüli, elhanyagolt nyaralókról beszélünk. (van amelyiknek pl. van pincéje is.)

Közművek közül csak villany van. Amit kinéztem annak pl. van egy elég komoly átlós repedése is, ami végigfut a tetőtől az ablakon át a padlóig, és az a régi szürke azbesztpalából van a tető.

Ha megtartom/kibővítem az alapot, akkor vajon egy ilyet engedélyezhetnek? Arra gondoltam, hogy a könnyű szerkezetes/faház már kevésbé terheli a régi alapot is. Így akár "rá lehet fogni", hogy ez bizony kellett ahhoz, hogy ne legyen életveszélyes és káros.

Bp. 3. kerületéről beszélünk, csak hogy tiszta legyen a kép.


Köszönöm a válaszokat!



tegnap 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit szólt hozza a 3. kerületi Építési Osztály?
tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Észak-Budai Építésügyi és Építésfelügyelet-re gondolsz? Írtam nekik. Még semmit. Nem tudom egyáltalán válaszolnak-e. Gondolom van jobb dolguk is mint az én piszlicsáré fiktív dolgaimmal foglalkozni. Észak Budán van mivel foglalkozniuk gondolom.
tegnap 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha munkát szakaszosan végzed el,akkor biztosan ez felújitás,engedély sem kell hozzá.A bővitéshez engedély kell.
tegnap 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha visszabontod, és újat építesz helyette, akkor hivatalosan előbb bontási engedélyt kell kérni, utána meg építési engedélyt. Ha ugyanolyat építesz mint a régi, akkor ezt "csendben maradva" meg lehet csinálni magadnak, ha árgus szemek nem figyelnek. Viszont te nagyobbat akarsz, és egy levelezést elindítottál, megbolygatva az ügyet. Még a szomszédokat lehetne kérdezni, hogy mi a gyakorlat.
tegnap 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező

Egy barátunk pár éve szeretett volna megvenni egy olyan telket ami hivatalosan gyümölcsösnek számít, így építési tilalom alatt áll - túl kicsi még egy viskóhoz is. Pont azért nézte ki, mert már van rajta egy régi ház amit illegálisan építettek rá, de közben a település benőtte a területet és már a lakott rész szélén van. Ő is erre gondolt, hogy megveszi, az a ház már maradhat, neki csak át kell kicsit építenie.

Nem sikerült.

Megmondták neki, hogy még redőnyöket sem rakathat fel a házra, mert bármi ami kívülről látszik, az máris a hatóság szeme előtt van és bele fognak kötni. Vagyis ha megveszik, akkor csak olyat csinálhattak volna a házon ami kívülről nem látható.

Persze ahogy ez a ház is felépült engedély nélkül és áll most is ennek ellenére, éppen úgy lehet, hogy simán meg tudod csinálni amit szeretnél, senki nem fogja észrevenni vagy belekötni. De a valóság az, hogy ha lebontod és mást építesz az alapjára az már új építmény és akkor elrendelhetik annak elbontását.

tegnap 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem II. kerületi önkorinál dolgozik az ismerősöm. Eddig is alap volt, hogy nézegetik a google-maps-et. Mármint szoftver keresi az eltéréseket, nem ám a szemüveges János bácsi. Az utóbbi 2 évben már drónnal is fotózzák a telkeket. Röpködnek a bírságokat, mert állandóan vannak próbálkozók.

Én ezen a környéken csakis hivatalosan mernék bármit építeni, főleg ha számít a pénz.

tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
39%
Kérdés hogy van e szomszéd. Jarható út hogy pillanatok alatt lebontod aztán ugyanilyen gyorsan felhúzod az ugyanakkorát. Ez se szabályos de ha nem dobnak fel kivitelezhető. Utcabelim egy 20 meter hosszú parasztházat újít . Kb 8 méter lebontott eés teljesen új alapra új anyagokból ujraépíti. Ha kész elbontja a maradékot. Ugyanakkora lesz ugyanott csak rendes belmagassággal.
tegnap 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak a tisztázás végett:

Még nem vettem meg a telket. Pont előtte gyűjtöm az infókat, hogy nehogy beleszaladjak bármibe is. Így semmilyen konkrétumot (cím, hrsz) nem írtam az építési felügyeletnek.

Az épület szerepel helyrajzi térképen, tehát hivatalosan is ott van.

Elvileg (de tényleg csak az ottani ingatlanosok elmondása alapján) feltételekkel lehet bővíteni is. Természetesen 3-5%-ig. Beépíthetőségtől függően.

Amennyire csak lehet legálisan szeretném megcsinálni. De én valahol azt olvastam, hogy ha az alapot nem bontom el akkor még pont nem kell bontási engedély. A szomszédok gondolom jobban örülnének ha eltűnik egy rozoga viskó, egy gazos telken, és egy szép rendezett faház épül a helyére :)

Gondoltam hátha van itt valaki aki hasonlóan járt, vagy van ismerőse, ért hozzá jobban mint én (ami nem nehéz), stb.

tegnap 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!