Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház tervezésénél neked kell...

Ház tervezésénél neked kell kitalálnod hogy mit hova szeretnél?

Figyelt kérdés

A tervező mutat mintákat amin tudsz modositani vagy megmondod nagyvonalakban hogy mire van igényed és megtervezi?

A te házadnál hogy volt a tervrajz készítése?

Nekem kulcsrakész házam van , szóval kimaradtam az összes folyamatból.


szept. 15. 15:36
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Lerajzoltam hogy szeretném nagyjából. Ezutan a tervező megrajzolta
szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Például azt mondod hogy 2 szoba ne legyen közös fallal egymás mellett hanem gardrób vagy fürdő legyen köztük, ne az utcára nézzen, de ne is a szomszéd felől legyen kis ablakkal akkor ezt megtervezi, vagy te mondod meg hogy ide és ide szeretnéd?
szept. 15. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Rèszbe igen, azèrt több mindent kell összehozni. Mik a helyi szabályok, a ház a telken hol áll, mik a lehetősègek, aztán vannak techikai dolgok, mint gerenda hosszok stb, vagy más megoldások.

Szval ez megbeszèlès, egyezkedès kèrdèse. De jó ha keresel a neten alaprajzokat, hogy mi volna jó, aztán mit tud kihozni a tervező az adottságokból.

szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondom a saját esetemet:

Első körben kiválasztottam egy kivitelezőt, mondtam neki kb mennyi lenne a max keret, úgy hogy megvan a telek.

Kaptam több típus tervet 70-80 m2 közöttieket. Egyiket kiválasztottam, arra készült több módosítás. Végül 2 szobás 78 m2 lett. Erre kaptam egy alap árajánlatot. Majd ebből kiindulva még 2 helyről kértem, de aztán maradtam az első választásomnál.

Jeleztem nekik, csináljuk, ekkor küldtek egy nagy doksit benne egy excel táblával , hogy döntsem el miket akarok a házba. Ezt vissza küldtem nekik és ezután egy ismételt egyeztetés következett a részletekkel. Az extrákat a átbeszéltük, javasoltak itt- ott mit kéne, mit nem. 3 órával később kaptam egy tételes árajánlatot és egy generálkivitelezői szerződést tervezetet. Ezt alá is írtam, és kaptam egy előleg számlát amit 8 napon belül kellett elutalnom

szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Telelő Teve ***** válasza:
100%

Legjobb, ha a megrendelő csak a gondolatait mondja el az építésznek. Egy jó építész irodában ül főépítész, belsőépítész, statikus, kertépítész, villamos tervező és minden szakma képviselője. Elmeséled hány ember fog a lakásban lakni, mennyit tartózkodnak otthon, milyen hobbijuk van, van-e családi vállalkozás ami esetleg ügyfeleket fogad otthon, stb. Az építész ezen adatok meg a helyszín alapján majd tudni fogja, hogy milyen házat kell tervezni, a HÉSZ-t nagyjából országszerte ismerik. De azt is meg lehet beszélni építészeti konzultáción, hogy hova kerüljenek a szobák, milyen szintű hőszigetelést szeretnél, miből legyen a teraszkorlát, hova kerüljön a padlásfeljáró - mindent, nincs tabu. Amit nem tud megvalósítani arra is fog javaslatot adni vagy elmagyarázza, hogy ahogy te szeretnéd a szobák elrendezését az miért hülyeség.


Nyilván ha egy kiválasztott építészeti stílust szeretnél a házadon akkor eleve olyan portfólióval rendelkező építészt keresel, aki mondjuk paraszti stílusú házakra szakosodott. Vagy ha lapostetőt akarsz akkor olyan építészt aki legalább egyszer az elmúlt 5 évben tervezett lapostetős épületet.


A kivitelező lehetőleg csak kivitelezzen! Az építész legyen tőle független, túl sok az érdekellentét a két terület között. Akadnak építész-kivitelezők is, de nem szerencsés, ha a tervezés és kivitelezés folyamata egy kézben van, mert akkor a kényelmes építkezéshez fogják igazítani a terveket, nem a megrendelő igényeihez. Az építész fix díjért dolgozik és veled van, általában a műszaki ellenőrt is ő adja. Az a dolga, hogy az utolsó csavarig az valósuljon meg, amit neked tervezett. Az építészet 5 éves egyetemi képzés és utána még egy életen át tartó farokméregetés a szakma többi képviselőjével - jó nevű építész nem engedheti meg magának, hogy a tervei alapján valami Frankenstein-házat húzzanak fel az építőmunkások, így számon fogja kérni a kiviteleződ, ha nagyon elbasz valamit.

szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Telelő Teve ***** válasza:
Pár éves tervezőmérnöki előadás, ha kifejezetten a szobaelrendezések érdekelnek: https://www.youtube.com/watch?v=6jXyRrZKGKU
szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó a válasza az 5-nek (Telelő Teve).

Mondd meg, hogy hogyan, mit képzelsz el, folyamatosan beszéljétek meg és pontosítsatok. Lehetséges, hogy 1-2 elképzelésedet nem engedik az előírások.

szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!