Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem rég beköltöztünk egy...

Nem rég beköltöztünk egy olyan családi házba aminek a mennyezet szigetelése csapni való,áll mennyezet van és 5cm gyapot van a gipszkarton és a beton födém között,mit lehetne vele csinálni? Többi lent

Figyelt kérdés
Ahogy fent is írtam beköltöztünk egy családi házba,rakattam fel egy 5kw os klímát de egyfolytában megy 23 fokon és így is 27-28 fok van bent,szerintem rossz ez a mennyezet szigetelés megoldás mivel a beton át tud melegedni és tolja be a meleget mind a 150 m2 en és persze hogy nem bírja a klíma lehűteni a lakást..mivel most költöztünk be és még azon felül is van egy csomó nagy kiadás így valami olcsóbb de ár érték arányban egy jó megoldást szeretnék,mi a véleményetek a habszigetelésről?vagy a padlást leteríteni 20 cm gyapottal?

júl. 19. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindketto jobb, mint a semmi.


A fofalak korben szigetelve vannak? Esetleg a fedelszek (teto) szigetelve van?

júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha beton is van még gyapot annyira rossz nem lehet.

Persze mehet rá még kőzetgyapot

júl. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a baj,ha a homlokzat nincs szigetelve, akkor gyanus, hogy arrol az oldalrol felmelegszik a koszoru, ami hohidas es szepen felmelegiti a plafonodat.
júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen a fő falak szigetelve vannak 15 cm hungarocellel hőszigetelt ablakok is vannak,de valahogy nem jó szerintem,legalábbis hogy 23 fokra van állítva egy 5kw os klíma és 28 fok van még így is,vagy ez így ilyen szigetelésnél,elfogadható,normális?

És a hab szigetléssel van valakinek tapasztalata vagy veleménye?

júl. 20. 12:04
 5/9 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló ez egy emeletes ház de a tetőig van szigetelve 15 cm el
júl. 20. 12:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez így nemsokat ér... A födémet kell szigetelni a padlás felől, azt kilógatni a koszorú felett és összedolgozni a külső falak hőszigetelésével.

Egyébiránt vélhetően a szellőztetési technikátok is rossz, mert egy családi háznak nem szabadna 28 fokig melegednie. Az enyémen semmilyen szigetelés nincs, és 24-25 fok van. Valamelyik nap délután volt 26fok. Szóval nem értem, miért olyan meleg nálatok.

júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A födémre felülről tegyétek a hőszigetelést.
júl. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,felülről kap szigetelést még.Már csak annyi a kérdés hogy hab szigetelést csináltassak vagy terítsem le gyapottal?

Valakinek van tapasztalata, véleménye a hab szigeteléssel kapcsolatban?

júl. 23. 19:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csak egyszerű leterítésről van szó, ahogy írva lett, össze kell kötni a falak hőszigetelésével. Vagyis át kell alajítani a tetőt, ereszcsatornát, hogy ki lehessen nyújtani a szigetelést? A hab szigetelést hogy nyújtod ki?
júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!