Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A 80 as években miért épültek...

A 80 as években miért épültek tömegesen a két generációs házak?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka, hogy akkor ennyi pénzük volt rá az embereknek? Manapság meg ritka az aki egyáltalán tud építkezni.
jún. 26. 18:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
+bónusz: manapság többe kerül lemenni a Balatonra, mint elmenni külföldre :D
jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
45%

"Tulajdonképpen a 80-as években sem arról volt szó, hogy ellettek volna az emberek az eszközök nélkül, szimplán csak átlag ember számára elérhetetlen volt egy csomó olyan kényelmi és praktikus eszköz, ami ma már elérhető."


Most sem változott nagyon az anyagi helyzet, csak az emberek az eszközöket előbbre sorolják, mint a lakhatásukat. Milliárdokat költünk árúhitelekre évente, ami iskola kezdéskor és karácsony előtt teljesedik ki. Minden évben van róla össze foglaló.

Meg ugye a legújabb felmérés alapján a magyarok 25-32% 100000 ft-os váratlan kiadást nem tudna finanszírozni, a másik 1/3-ad pedig megoldja, de össze kell húzni a nadrágszíjat több hónapon keresztül. -->2/3-a a magyaroknak nélkülöz valamilyen szinten, de még is megveszik áruhitelekkel ezeket az eszközöket. Míg a 80-as években, ha nem volt pénz videó lejátszóra akkor nem vették meg.

[link]

"a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint a legfeljebb ötéves kamatfixálású konstrukcióknál összesen 6,6 milliárd forintnyi új szerződés született február végéig, 22,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál."

"Kiugró mértékben nőtt a lakosság által felvett hitelek összege februárban, közel 30 milliárd forintos volt az állománynövekedés. Népszerűek a lakáskölcsönök, de sajnos ugyanannyi hitelt veszünk fel fogyasztásra is."

Érdemes végig olvasni a cikket!


Végül is a 80-as években a szülök vehettek volna fel személyi hiteleket és megvehettek volna minden eszközt amire vágytak: fényképezőgép, videó, telefon, mosogatógép stb. , de nem tették helyette építkeztek vagy lakást vettek. Mert a cikk alapján, jelenleg ezt csinálja a lakosság jó része.

jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
45%

22+

Folyószámla hitelek 2024 februárban +12,6 milliárddal növekedett.

Személyi hitelek +12,5 milliárddal

jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"az emberek az eszközöket előbbre sorolják, mint a lakhatásukat"


Ez azért kicsit összetettebb dolog.


Egyrészt igen, előbbre sorolják. Régen teljesen megszokott volt, hogy az ember élete a munka. Egész nap dolgoztak, hazamentek dolgoztak, maszekoltak, hétvégén a kertben dolgoztak. Ez mára megváltozott. Hogy ez jó, vagy sem, azt döntse el mindenki maga.


Másrészt régen ha a beled kidolgozva is, de előre tudtál jutni. Apáméknak 30 éves korukra kétgenerációs házuk volt, kifizetett hitellel, két gyerekkel úgy, hogy még érettségijük sem volt. Ezt ma hol tudod megcsinálni?


Fiatalon azt számolgattam, hogy ha elkezdek dolgozni 5-8 év és lesz egy hitelmentes Kádárkocka házam. Aztán 30 évesen 5-8 év munka után örültem, hogy egy kis panelra van önerőm. Ha most kellene vásároljak egy telket nem tudnék venni, de még önerőre sem futná.


Persze, tök jól hangzik, hogy nem veszem meg a telefont (3-5 évente 200 ezer) vagy nem megyek el évente egy kisebb nyaralásra, de ha visszakapnám az összes eddig elköltött pénzemet, akkor is pontosan ugyanott tartanék.


És talán ez a különbség. Rettentően szétnyílt az olló, hiába spórolsz, ha közben a pénzed értéke romlik és egyre inkább eltávolodsz olyan nagy értékű dolgoktól, mint mondjuk a lakás vagy ház.

jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Végül is a 80-as években a szülök vehettek volna fel személyi hiteleket és megvehettek volna minden eszközt amire vágytak: fényképezőgép, videó, telefon, mosogatógép stb. , de nem tették helyette építkeztek vagy lakást vettek."


Jó azért ne túlozzunk, régen sem ezeken az eszközökön múlt, hogy valaki építkezik-e vagy lakást vesz...


A felsorolt eszközöket régen is megvették, csak a gondolkodásmód változott meg hozzá. Régen nem hitelre vettek, hanem ha megvolt a pénz, akkor vették meg.


A fogyasztó/áruhitel amúgy érdekes dolog, mert igazából nem feltétlenül jelenti azt, hogy amúgy ne tudna valamit megvenni. Gyakorlatilag 0% THM-es hitelek vannak, ami azt jelenti, hogy részletre veszed meg amit egyben fizetnél ki. Tény, lehet ezt is ész nélkül csinálni.

jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Folyószámla hitelek 2024 februárban +12,6 milliárddal növekedett"


Kérdés, hogy ez a szám kontextusában mit jelent. Mihez képest plusz ennyi? Milyen időtartományon belül? Hány %-os növekedést jelent ez? Nyilván az árak növekednek, így a hitelek mértéke is nőtt, adott esetben kevesebb hitel igénylőből is összejön a magasabb érték.

jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
45%

"Régen teljesen megszokott volt, hogy az ember élete a munka. Egész nap dolgoztak, hazamentek dolgoztak, maszekoltak, hétvégén a kertben dolgoztak. "

Na leírtad azt amiből meglett az a ház a 80as években! Én is ezt csináltam és meglett néhány éve az új ház.

jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!