Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg mamahotel a 2 generáci...

Tényleg mamahotel a 2 generációs családi ház?

Figyelt kérdés
Szüleimnek nagyon nagy házuk van. A környéken az osztrák határ közelsége miatt szinte csak multimilliomosként lehet olyan otthonhoz jutni, amire nekünk szükségünk lenne. Így úgy döntöttünk, hogy a szülői házban alakítunk ki külön lakásokat. Anyuéknak elég volt egy egy szintes rész, kb 80 nm, a mi részünk pedig két szintes, szintenként 90-85 nm. Van benne normálisan 3 háló, 2 fürdő, konyha-ebédlő, nappali, előszoba, raktár is. Hitel sem kellett, szülőkkel is jól kijövünk. Mégis folyamatosan kapjuk a beszólogatást, hogy mamahotelben élünk egymás nyakán. Ez tényleg az lenne? Már szégyen az, ha valaki szüleivel él? Gyakorlatilag sima szomszédok vagyunk, mindössze az udvar közös.
2023. okt. 31. 19:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg, apám régi műhelyét is át tudtuk alakítani, most az én mini szépségszalonom van benne (fodrász és kozmetikus vagyok).
2023. okt. 31. 19:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol vele hogy ki mit mond?
2023. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább társasház feeling.

Ha jó a viszony még a gyereket is le lehet passzolni a nagyszülőknek.

Jóbarátom szülei megvették a szomszéd házat és ott laknak mellettük.


Amúgy nézőpont, meg személyiség kérdése.

Én például nem szeretnék hangosan k*rni, úgy hogy lehet hallják anyámék is, ez felnőtt fejjel nekem már kicsit furán üt ki, a tini években még oké volt.


Szerintem megvan az előnye és hátránya, röviden ennyi.

2023. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik beszólogatnak azt sem tudják miről karattyolnak...mit jelent. Erről inkább ennyit.
2023. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as, nem hallatszik át semmi 😅 sem a szex, sem a babasírás, még a hangos zene sem.
2023. okt. 31. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért foglalkozol vele hogy ki mit mond?"

Mert csaj. Ahogy ő figyel mindenkit, azt hiszi hogy őt is mindenki figyeli.

2023. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A mamahotel teljesen más
2023. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvettetek toluk azt a lakreszt, akkor semmi koze a mamahotelhez. Ha lenyegeben az o ingatlanjulban eltek, akkor naluk vendegeskedtek, akkor is ha kaptatok egy kulon reszt a hazban.


En nem szivesen gyerekeznek le olyan ingatlanban ami nem az enyem. Nagyon kiszolgaltatott. De vannak csaladok ahol mas a hozzaallas es ez jol mukodik. Ugyanaz, hogy papucsban at tud menni hozzatok, nekem az is rossz omen. De ez is lehet nalatok nem okoz majd soha gondot.

2023. nov. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Ha megvették a lakrészt akkor és fizettek minden díjat, költséget, felújítását, nem naponta vagy hetente többször náluk esztek, akkor nem gáz annyira, de én biztos nem vállalnék oda gyereket. Cigi a mai világban szülőkkel közös telken lakni 30 év fölött.
2023. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Természetesen mindent magunknak fizettünk, fizetünk, önálló háztartás vagyunk. A részleteket nem akartam elárulni, apuéknak volt egy nagy hitelük a házon, amit nem tudtak fizetni. Ezt kifizettem én egy összegben, ekkor a szüleim a nevemre íratták a házat, ők pedig haszonélvezeti jogot kaptak. Gyerekeim pedig már vannak Bogica. Az mit jelent, hogy "legyerekezni" 8-as?

Mivel mindenki dolgozik, ezért nem is igazán szoktuk egymást látni, maximum vasárnap 🤷‍♀️ Mi szerencsére jól kijövünk egymással, nem nőttünk a másik nyakára. Örökös én vagyok, nincs testvérem, házat pedig nem akarom eladni, nagyon jó környéken van, minden itt van a közelben.

2023. nov. 2. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!