Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell kiszámítani hogy...

Hogyan kell kiszámítani hogy mennyi cement víz és sóder kell a betonba?

Figyelt kérdés
Hogyan kell kiszámítani hogy mennyi cement víz és sóder kell? Tud valaki segíteni ebben? Egyenes hasábról van szó aminek a térfogata 56250 cm3. 0,24 es sóderrel. Kocsi beálló szegélyéhez kell. 4 az 1 hez soder cement szerintem elég kemény. Ez 56,250liter

jún. 23. 13:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Normális kőműves már nincs ebben az országban, akit ismerős ajánlott -mert nála 15 éve ugyanezt a munkát kiválóan megcsinálta- az is Ausztriába dolgozik. Egyszer kijött ugyan megnézni miről van szó, de végül sose ért rá, nekem kellett az egészet megcsinálnom. A fiatal kőművesek meg kb. csak blokktégla falazáshoz értenek, meg leraknak egy teraszt, komolyabb dolgokhoz nem értenek, sokszor még egy utólagos áthidaló is gondot okoz teherhordó falba... Akkor most miről beszélünk?

Hol van a "normális maszek kőműves" hazánkban?!

jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nos, ebben viszont teljesen egyetértek Veled!
jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Olvasgattam. Van az 1/3, 1/4 aranyú keveres is. Sajnos pont az a bajom hogy az udvarban egy helyen porlik is a beton. De ez az udvar egyik része. Nekem most a kapubeállóhoz kell egy aránylag kicsi rész. De nem akarom csak egyszer megcsinálni. Ahogy emlitettem nem tudok most szaraz betonert már elmenni, és a soder sem porszáraz. Tudok arról is hogy régen lapattal keverték a poranyagot, még lattam is. De tökéletesedig minden. Mára adalékokat is tesznek hozzá. Pl lestem a munkasokat az utcan jarda keszítésnél, es ott párazáróval lefújták, nem kellett locsolni.. Ezért batorkodtam kérdezni hogy ne kelljen dupla munkát csinálnom. De erdeklődve olvasom a kommenteket
jún. 27. 10:57
 14/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha 1x akarod megcsinálni, akkor az alábbiakra kell figyelni:

-cementleves keverés ahogy már írtam 1:3 cement-sóder aránnyal

-amikor meghúzott a beton, onnantól kezdve folyamatosan locsolni kell, mert a kötési folyamat vizigényes, különösképp a mostani száraz, napsütéses időben.

Vagy: jól belocsolod, és leteríted bármilyen fóliával, a fóla alatta tartja a vizet, ritkábban kell újraöntözni.

28 napig kell öntözni, ez a hivatalos kötési idő, a szilárdság 99%-át éri el ennyi idő alatt a beton. (a kötési idő persze igazából végtelen).

-a beton alá 10-15cm kavicságyat teszel.


Ha így csinálod, örök életű lesz, extra kemény, porladás, repedés nélkül. Akkor porlad meg reped, morzsolódik ha csomós a beton eleve, mert nem cementlevesen keverték, meg ha nincs öntözve és túlszárad. Meg még akkor is, ha túlvizezik a betont keveréskor, vagy a frissbetonra ráesik az eső amikor még nem húzott meg. Repedhet még a fagytól is, ha alóla kihagyják a kavicsot, közvetlen a földre megy fagyhatáron belül. Meg persze attól, ha kispórolják a cementet mint régen, a keverék inhomogenitása következik a teljes térfogatra kiterjedő átkeverés hiányából, bizonyos részeken nem betonod lesz hanem feltöltés...

jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!