Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen ritkák a modern tégla társasházak?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam Dániában és feltűnt, hogy ott nagyon gyakoriak a téglából épített társasházak, miközben Magyarországon alig jut eszembe az elmúlt 10-15 évben átadott téglaépület. Ennyire drága lenne téglából építkezni? Kár, mert szerintem szebbek, mint a tipikus fehér/szürke társasházak, amik épülnek.

jún. 2. 16:33
 1/5 spangli74 válasza:
0%
Sokszor reklámozzák,hogy tégla lakás és mikor épül látom,hogy csupa beton a fala és az egész egy beton épület,de sok téglából épül, itt nálunk mind tégla nem beton.A helyzet,hogy olyan igénytelenek és rondák,hogy semmi pénzért nem laknák bennük.
jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tégla falazatura gondolsz, vagy tégla burkolatura?

Mert tégla falazatú a legtöbb újépítésű Magyarországon.

Amit Angliában, Dániában stb látsz, az többnyire csak burkolat, nem falazat.

jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszi. Azt lehet tudni, hogy a burkolát nálunk miért nem soha tégla? Még a régi rozsdaövezetekbe (ahova teljesen illene) sem építenek olyat.
jún. 2. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert qva drága a tégla homlokzatburkolat.
jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: +1
jún. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!