Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zártkertben ha 25 m2 építhetné...

Zártkertben ha 25 m2 építhetnék be én viszont 50 m2 építek és felnyomnak a maradék 25 m2 re kell fietnem büntetést vagy 50 m2 re?

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 08:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mostanság nagy divat újra a feljelentgetés, úgyhogy értem a félelmed, de mi az esélye annak, hogy valaki feljelent? Van ennek bármi alapja? Gondolok itt arra, hogy mondjuk nem vagy jóban a szomszéddal, vagy esetleg a panorámát vennéd el vele előle, árnyékolnád a telkét és mindemellett tudod, hogy egy seggfej vagy mi az oka? Mert ha semmi, kb. nulla az esélye annak, hogy valaha is ezen szívózna a hatóság külterületen! Én is úgy építettem hozzá egy meglévő házhoz, bőven átléptem vele a 100 légköböt, k....ra lesz-rom, az önkormányzat is k....ra lesz-rja, a szomszédokkal is jóban vagyok, esze águkban nincs nekem keresztbe tenni. Csak az utcában az elmúlt 5 évben 4 olyan ház épült amire abszolúte semmilyen engedélyt nem kértek, térképre se lett felrajzolva, amelyik a beépíthetőséget nem lépte át, az az orommagasság max. hosszát lépte át. :D Maga az önkormányzat is úgy áll ehhez hozzá, hogy nem foglalkozik vele, ha befizetjük az adót. De van olyan is az utcában, aki képes volt felvásárolni telkeket, összevonatni azt a sajátjával, venni egy fűnyírótraktort mert már a gondolattól is hányingere volt, hogy ekkora területet nyírnia kell, mindezt azért, hogy bővítse a meglévő ingatlant, de nem a kétszeresére, azzal együtt sem lett annyival nagyobb az épület, hogy annak láttán bárki is gyanakodna, hogy az lehet-e egyáltalán akkora.
2023. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11: Igen, egész addig működik a dolog, amíg valamelyik szomszéd vélt vagy valós sérelmét nem akarja megtorolni. Esetleg gazdát cserél az egyik ingatlan és máris az új szomszéd nem haver és valami szemetszúr neki. Szerintem túl magas labda, de hát kinek mi. Nyilván a 10+ éve álló építménynél relatív kicsi a kockázat, max kifizeted a büntit, de most 500k/nm-ért építeni valamit, hogy majd esetleg elbontassák, amit szintén fizethetsz a bünti mellett... Akinek ez nem probléma az nyilván nem zártkertbe akar költözni
2023. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Őszintén eladási célal építeném a büntetésel nincs gond mert belekalkuláltam és úgyis jóvagyok
2023. nov. 12. 15:19
 14/21 anonim ***** válasza:

Persze, ilyen helyzetek néha adódnak, ezért is írtam, hogy át kell gondolni. Alaphelyzetben azért az emberek többsége még mindig nem egy féreg és a többség zártkerti ingatlanokban a békét keresi, nem a háborút!


Kérdező, eladásra külterületen szerintem ne építs! :) Telek elhelyezkedéséből adódóan nem mondom, hogy lehetetlen, de az esetek elsöprő többségében a befektetett pénzed viszont nem látod! Azt hittem rólad van szó, magadnak építenél...

2023. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd miért gondolod így?

2 Ismerösöm csinálja ugyanezt ök 25 millió körül adják és megy nekik

Én 18-20 milió között adnám kb ugyanazt

2023. nov. 12. 17:44
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát ha megy nekik, akkor csináld! Helyileg ugyanaz kb. mint ahol az ismerősöknek megy?
2023. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen ugyanaz a környék
2023. nov. 12. 18:30
 18/21 anonim ***** válasza:

Külterületen épített házat csak úgy lehet nyereséggel eladni, ha lakóépület besorolást hazudnak az eladónak.


Ez kimeríti a csalás bűntény fogalmát.

2023. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#13: Ezt hogyan gondolod? Eleve az értéktelen zártkertben építkezel. Az építés költsége ott is annyi, mint máshol. Hogyan lesz ebből haszon? Másrészt, hogyan képzeled? A vevőnek nem mondod el, hogy engedély nélkül, szabálytalanul építettél? Vagy próbálsz keresni egy olyan balekot, aki megveszi így is? Gondolod nem akarja majd bevasalni rajtad az egész ingatlan árát a vevő, ha kiderül?
2023. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Amennyiben az a "zártkerti" ingatlan egyben termőföld (=van aranykoronája"), akkor duplán bajba kerülsz, mert az építés előtt ki kell(ett) volna vonni a területet a művelésből. Ha az egészre nem volt ilyen engedélyed, akkor elsődlegesen az eredeti állapot helyreállítását írja elő a törvény. Kérheted a kormányhivataltól (földhivatal) az utólagos engedélyt, de az elég kétséges, hogy megkapod-e.

Itt olvashatsz róla: [link]

2023. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!