Dombházakra (földdel borított házakra) miért mondják, hogy jó bennük élni? Előnyökkel jár? Nyilván egyedül azoknak akik nyitottak az ilyen ingatlanokra. Még azt is olvastam, hogy a föld alá vájt pince-szerű házakhoz képest is sokkal jobb egy dombház.
Természetesen hátrányai is vannak, még azok számára is akik nem utasítják el az ilyen típusú ingatlanokat, ez kétségtelen, de én azokat az előnyöket sem látom, melyek miatt egyesek ajánlják a földdel borított mesterségesen létrehozott dombházakat (sokak szerint - például akik ilyenekben élnek - mondják és írják, hogy ezen előnyök igenis bőségesen vannak.)
Nem ellene vagyok ezeknek, csak szeretném megtudni, hogy mik ezek az előnyök, hogy még a föld melegét hasznosító szuterén ingatlanokhoz képest is sokkal előnyösebbnek tartják ezeket a dombházakat. Vagyis: a természetbe jól beleillő kinézetük mellett milyen előnyöket tudnak a bentlakóknak biztosítani?
▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎
Utóirat: dombházak fal- és födémszigetelését mivel/mikkel oldják meg? Amit én láttam víz-szigetelést - lapostetőkön - ott csupán vékony(nak tűnő) gumi lapok voltak leterítve, melyeket egymáshoz forrasztottak, így hoztak létre víz-szigetelést.
Azonban! Itt föld és kavics kerül a tetőre és ezeknek (például a rákerüléskor) nem szabadna felsérteniük a víz-szigetelő műanyag/gumi réteget. Soha. Ezt hogyan oldják meg vajon?
Minden héten vagy 10 olyan kérdés van itt, hogy mi a legjobb megoldás a hangszigetelésre. Na, a dombház ezt a kérdést kb. nulladik lépésként letudja - 40 centi föld mögött nem fogod hallani a házad fölött köröző repülőgépeket, sem pedig a szomszédban sivító purgyét.
A kertkapcsolat kérdése is elég nyilvánvaló - hiszen az alapterülettel megegyező zöldterületet csatol a telekhez (vagy úgy is vehetjük, hogy a ház alapterülete nem vesz el a zöldből).
Építészetileg egy terhelt lapostetőként képzeld el - szóval a szigetelés is ahhoz hasonló. A hagyományos bitumenes vízszigetelés már nem igazán elfogadott - elvileg EPDM vagy komolyabb kell rá, de az bizonyos, hogy egyiknek sem végtelen az élettartama, alapvetően 20-30 évente fel kell újítani, ahogy mondjuk egy panelház lapos zöldtetejét is. [link]
De hogy rosszat is mondjak róla a dombház pl. pocsék a természetes fény szempontjából - egy déli tájolású nagy üvegfelület mögé tudsz tenni valamekkora teret, de ugye ha további szobákat akarsz elrejteni a belsejébe akkor vagy tetőbevilágítókkal kell kísérletezni (elég bonyolult és drága) vagy elfogadod, hogy a hálóban, fürdőben, mellékhelyiségben csak mesterséges fény lesz és nem szívesen használod majd azokat a helyiségeket.
Nagyon csapadékos éghajlatra szintén nem jó, mert a föld töltést kimoshatják a heves esőzések, ami ellen komolyabb talajmegfogásra lehet szükség. Az Alföldön még oké, de az Alpokban már aligha.
Első, a kérdésedben ott a válasz. Mert tudni szeretném!
De ha ennyire nem olvastad át a leíró részt, az idevágó bekezdést újra leírom:
"Nem ellene vagyok ezeknek, csak szeretném megtudni, hogy mik ezek az előnyök, hogy még a föld melegét hasznosító szuterén ingatlanokhoz képest is sokkal előnyösebbnek tartják ezeket a dombházakat."
"Vagyis milyen előnyöket tudnak a bentlakóknak biztosítani?"
Nem hirtelen felindulásból/haragból indokolatlanul kötözködőkhöz íródott ki ez a kérdés! Hanem azokhoz akik válaszolni akarnak!
A második például pontosan a kérdésnek tett eleget válaszával. Így kell ezt!
Köszönöm.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!