Aki építkezik, csak padlófűtése lesz pl a konyhában, nappaliban, étkezőben vagy radiátort is tetet mindenképpen?
Én tettem radiátort is.
Átmeneti időszakban hasznos.
Felesleges költség a radiátor, ráadásul drága a rezsije.
Kazán vezérléssel pompásan megelőzhető a tavaszi és őszi túlfűtés. Automata vízhőfok állítás, öntanuló termosztát. Ennyi az egész.
"Kazán vezérléssel pompásan megelőzhető a tavaszi és őszi túlfűtés."
Nem a túlfűtéssel van a probléma. Kinek mi az igénye, nekem így kényelmes.
6 db radiátor nem egy ökör költség.
Padló fűtést állandóan üzemeltetni kell ahhoz ,hogy a hőmérsékletet tartani lehessen .Arról nem is beszélve gyorsabb hőmérséklet emelkedést csak radiátorokkal lehet elérni.
A padlófűtés elkészitése egyátalán nem olcsó.
A gázkazánok sem olcsók.Előbb kerülnek cserére,mint a radiátorok.
A legtöbb esetben azért,mert javításuk nem gazdaságos.
Tökig leszigetelt új házakban nincs semmiféle igény gyors hőmérséklet változásra.
Fűtés nélkül 8 óra alatt csökken a hőmérséklet 21.0-ről 20.0 fokra.
Mi a fenének kéne ide radiátor?
Új építésű házban nekem a szobákban és a fürdőben van radiátor, minden egyéb helyen és a fürdőben is padló fűtés.
Én, ha otthon vagyok rövidnadrág-póló kombóban szeretek a nappaliban fetrengeni, ahogyan most is írom az üzit, ez nálam 23,5-24°C. Ilyen hőmérsékleten, viszont nem tudok aludni, ahhoz nekem 20-21 fok kell.
Eredetileg helyiségenkénti hőmérséklet szabályozást kértem, amit 400000+áfáért adtak volna. Ami a szobákban 1-1, fürdő és nappalit jelentette volna külön termosztátos vezérléssel. A radiátoros rendszer meg került 190000+áfába. Utólag már inkább csak padlófűtést kellett volna kérnem és kb 100000-ből megcsináltam volna magamnak a vezérlést. Most már így marad, ez az ELSŐ ház építés hibái közé sorolom, majd a következő jobb lesz.
Éjjelre vissza van véve a hőmérséklet 20-ra a padlófűtésen, kb 2 óra mire felfűtfűt ezért 6:00-tól fűti a kazán. 1,5 fokot túl fűt, ezért van 22-re állítva. Mivel a kivitelező nem okostermosztáttal szerelte, és jóval olcsóbb utólag venni egyet mint tőle. Ez is majd az őszi projekt lesz. Na de az átmeneti időben mikor egy kicsit besüt a nap és száguld felfelé a hőmérséklet, ezzel az okos termosztát sem tud mit kezdeni. Tegnap elfelejtettem lehúzni egy db 120x150-es ablakot nappaliba 11:00 körül és az eredmény pedig a 26 fok volt.
Ezzel szemben a szobák a radiátorokkal 0,5°C-al tartják a hőmérsékeltet, akkor is ha besüt a nap!!! Őszi projekt része továbbá a radiátorok is kapnak motoros szelepeket termosztáttal, a termofejek helyett.
Jelenleg csak úgy működik jól a rendszer 1 szobatermosztáttal és termofejekkel, hogy üres szobában van a termosztát, ha a szobámba van, nem indul el a rendszer, mert egy felnőtt testhőjével is szintén lehet tartani a hőmérsékletet, csak a gyerek megfagy és fürdőben is hideg lenne.
A konklúzióm az, hogy AA energetikájú házban csakis a helyiségenkénti hőmérséklet szabályozást szabadna alkalmazni, és ehhez az ajtókat sajnos be kell csukni! A szobákban 21°C-os a padló
Nálam csak padlófűtés van. A '90-es években épült 2 szintes 125 m2-es ház. Bőven az éves limit alatt vagyok (1500 m3). Az elosztóból minden cső megy a padló alá.
A lakásban mindenütt 22-23 fok van.
A vegyes rendszer előnye, hogy hamarabb felfűt.
Viszont a radiátorok és csövek feleslegesen foglalnak helyet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!