Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egész jól halad a házunk...

Egész jól halad a házunk építése, most azt kellene eldönteni, hogy milyen típusú beltéri ajtót vegyünk. Mitől függ a minőség?

Figyelt kérdés

Nyilván számít a kinézet és az ár. Van, ahol üveges ajtót szeretnék, van ahol teleajtót.

Szeretném, ha jó minőségű ajtókat vennénk, de az ár alapján nem vagyok benne biztos, hogy a drágább a jobb. Mitől lesz tartós és jó minőségű egy beltéri ajtó?



2022. nov. 28. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a Vállalkozó által forgalmazott beltéri ajtók I. Klímaosztály besorolásúak. Az I. klíma-kategóriába tartozó termékek olyan helyiségek között alkalmazhatók, ahol a két helyiség klímaértékei az alábbi tartományon belül vannak: t= 18-23 Co , RL= 30-50%. Az ettől eltérő klímakategóriába tartozó klímatech, nedvestéri, hanggátló és tűzgátló ajtókról a Vállalkozó külön gyári alkalmassági dokumentáció ad ki. A Megrendelő vállalja, hogy a jelen bekezdésben ismertetett klímaviszonyoktól eltérő értékekről, a Vállalkozót még a megrendelés előtt írásban tájékoztatja.


A Megrendelő tudomásul veszi, hogy amennyiben az ajtólap két oldalán különbözőek a klimatikus viszonyok - páraterhelt fürdőszoba, fűtetlen kamra, mindig nyitott ablak, vagy lakásból nyíló pincelejáró, garázs-, padlásajtó stb. -, akkor II. vagy III. klímaosztálynak megfelelő termékek: a klímatech és az alupaneles ajtók biztosítanak megoldást.


[link]


pl ha olyan ajtott veszel ami szabvány szerint minősitett az sokat dob a dolgokon.

2022. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Én az Obiba vettem. Kicsit át kellett csiszolni őket de semmi bajuk.
2022. nov. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen színűt szeretnél? Ha fa hatásút arra jó az "olcsó" cpl vagy a tömörfa ajtó. Ha festettett szeretnél, akkor vagy tömörfa vagy mdf. Tömörfa cpl nagyjából egy árban van. Mdf 4x áron.

Tömörfának előnye ha nekimész valamivel és sérül a festés azt tudod javítani. Sem a cpl sem az mdf ajtót nem lehet. Én úgy látom az mdf ajtón az ujjlenyomatok jobban látszanak surlófényben, mint a többin. Esztétikumra a sorrend szerintem cpl-tömörfa-mdf.

Még annyi, hogy a tömörfának keményebb a csukódása és jobban áthalatszik rajta a zaj.

2022. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. nov. 29. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Én évekkel ezelőtt az OBI-ban vettem az mdf lapú ajtókat

Kicsit csiszolni és vágni kellett az aljából,hogy tökéletesen passzoljon.


Kétszer átfestettem, igazából teljesen meg vagyok vele elégedve.

Igazából most is ezt venném,nem bántam meg.


Szerintem a tömörfa a legdrágább, utána jön cpl és az mdf.


Ha cpl ajtót veszel lehet,hogy elsőre olcsóbbnak tűnik,de azoknál külön még az ajtó tokot is meg kell vásárolni.

2022. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!