Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jelenleg mi az ami modern...

Jelenleg mi az ami modern ablaknál számít hőszigetelés tekintetében?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
3 rétegű melegperemes üveg legyen benne, és lehetőleg normális vasalat pl Roto. Ha ez a 2 megfelelő akkor a hozzá tartozó tok is jó lesz.
2022. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük az elején.

1. a keret anyaga és ablaknyílás mérete

2. a ház elhelyezkedése és környezete

3. biztonsági és tartóssági követelmények

4. hőszigetelő képesség, szerkezeti kialakítás

5. ár és garancia


1. Az ablak szerkezete lehet műanyag fém merevítéssel, lehet ragasztott toldott fa, lehet ragasztott nem toldott fa, lehet tiszta aluminium és lehet műanyag/alu hibrid. Minél nagyobb az üvegnek a tömege és minél nagyobb a forgásponttól a távolság annál erősebb szerkezet kell, amit vastagabb profil tud biztosítani. Műanyag ablaknál elmondható, minél vastagabb a profil vastagsága, minél több kamrából áll a szerkezet annál merevebb. Fa nyílászáróknál a keret vastagsága ami változik, a hossztoldott profil kevésbé hajlamos vetemedésre, viszont a toldásmentes esztétikusabb látványt nyújt. Az Alu szerkezet a legbiztonságosabb és legidőtállóbb, ellenben nagyon drága.


2. Ha a ház egy kert közepén áll akkor nincs közvetlen zajforrásnak kitéve, de ha egy telekhatáros utcai ablakról van szó ott nagyon nem mindegy mennyi zaj szűrődik be rajta. Ha a nyílászáró északi vagy észak-nyugati tájolású akkor számolni kell a fokozott szélnyomással, olyan szerkezet érdemes választani ami nem 2 hanem inkább 3 tömítéssel rendelkezik. A fokozott hangszigetelésű üvegek 2 rétegűek és ragasztottak, ezekhez még erősebb szerkezet szükséges. Ha a nyílászáró déli tájolású,akkor a napsűtés UV fénye öregíti az ablak külső felületét. egy minőségi műanyag ablaknál ez nem gond, de egy fa ablak 4-5 év után felújításra szorulhat. Az alu bevonatos fa ablakok a megoldás erre a problémára.


3 biztonság kérdése. A Műanyag ablakok betörés szempontjából a legkevésbé ellenállóak, egy hőlégfúvóval pár perc alatt ki lehet őket nyitni. A Fából készült nyílászárók már erősebbek, de roncsolással azok sem bírják sokáig. A fém nyilászárók amik külső behatás ellen védelmet tudnak nyújtani, de külső felületre csak az ALU nyílászárók alkalmasak. Ha egy nyílászárót sokat használják, mondjuk egy társasház bejárati ajtó, ott vagy minőségi keményfából készült ragasztott szerkezet jöhet szóba vagy fém szerkezet, a műanyagok nem bírják ezt a terhelést sokáig.


4. A hőszigetelés kérdése. A műanyag ablakok esetében a tokban lévő levegő ami szigetel, a fa nyílászáró esetében a fa anyaga, az alu és hibrid szerkezetek esetén szintén a levegő vagy hab. Az üvegezés lehet 2 vagy 3 rétegű, itt a hőszigetelő képességen felül a hangszigetelés is szerepet játszik. A mai modern üvegek általában Argon gáz töltéssel rendelkeznek és meleg peremes eljárással szigetelik le, hogy a gáz ne tudjon elszökni, de létezik jobb megoldás is a Kripton gázzal töltött hőszigetelő üvegek. Kripton gázzal töltött 2 rétegű üvegezés tud annyit mint a jóval vastagabb és nehezebb 3 rétegű argon gázzal töltött üvegezés, persze jóval könnyebb szerkezet mellett, a hangszigetelés viszont rosszabb.


5 Az ár és garancia. A nyílászárok közötti árkülönbözet a keret minősége és tartóssága magyarázza, a hőszigetelő üvegszerkezet adott, ezt általában minden ablakgyártó valamely neves üveggyártótól veszi. A kerethez felhasznált profil is könnyen beazonosítható, 10-12 nagyobb gyártó van műanyagablak esetében, de a technológia ahogy az ablakot elkészítik a döntő, milyen precízen, milyen gépsorral állítják össze. A FA nyílászárók esetében nem annyira gépesített a gyártás, itt vannak kisebb manufaktúrák akik nagyon jó minőséget gyártanak drágán, jobban odafigyelnek az esztétikumra és a felületkezelésre. Az alu nyílászárók felárát kevesen fizetik meg, jóval drágábbak, akkor indokolt választás ha a pénz nem az elsődleges szempont választás során. A vasalatok minősége is nagy szórást mutat, az igazán gagyi vasalatok többsége már eltűnt a piacról, de még adott gyártónál is több minőség elérhető, ROTO, SCUCHO, MACO nem gyárt selejtet, de ezt is lehet rosszul beszerelni.

2022. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 vagyok.....

Szóval U értékben egy modern nyílászáró

keret esetében 10cm vastagság minimum ajánlott és U keret 0,8-1w/m2k

Üvegszerkezet esetében pedig 3 rétegnél 0,5-0,6w/m2k, 2 rétegű kripton töltött esetén 0,7-0,8 w/m2k, 3 rétegű kripton töltött 0,3-0,5 w/m2k.

2022. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!