10-20 helyett 25-30 cm vastagon grafitos EPS, v. kőzetgyapot szigetelést fel lehet már tenni kívülről a falakra? 38/44-es vázkerámia falazatra? A még jobb hőszigetelés céljából.Nyílászárókra melyek most a legjobban szigetelő üveg és keret megoldások?
Illetve ezen (legalábbis a többihez képest) kiválóan szigetelő tokozású/keretű/üvegezésű ablakoknak mennyi most az áruk négyzetméterenként? Legalább nagyságrendileg?
(Igen, egyedi gyártás esetén, és értelemszerűen a fenti részeknek nem kell nyithatónak lenniük, a lenti másfélszer másfél méter marad egyedül "hagyományos" nyitható nyílászárónak, melyet elválasztással követnek a fenti nyithatatlan, de továbbra is kiválóan szigetelő ablakrészek.
Emiatt ezen jól hőszigetelt egyedi ablakok tekintetében kizárólag csak az írjon, aki a négyzetméterre történő rendelések árazásaival kapcsolatosan tud információkkal [vagy legalább hyperlinkekkel] szolgálni. Köszönet, amiért ezt figyelembe vetted!!)
Persze, pakolhatsz annyi hőszigetelést ammennyit akarsz, de nem lesz mindig arányosan több a megtakarítás, hanem egyre kevesebb.
Ablakra ott a google ha beírtad volna oda.
Ablakra sem biztos, hogy ott a Google, mivel adott mérettől eltérően négyzetméterekre kellene keresni, és nem tudom, hogy vannak-e egyáltalán olyan cégek, melyek négyzetméterekben (is) adnak meg kiváló hőszigetelő képességű üvegeket (tokkal "vonóval").
Azt mondod szigetelések esetén X vastagság felett nem csökken majd szignifikánsan a havi fűtésszámla telente?
Azaz van egy vaskossági "felső határ", ami esetén "még gazdaságos" (nem tudom, hogyan lehetne pontosabban fogalmazni) az a bizonyos vastagság felrakása a téli fűtéseknél, afelett már nem sokkal lesznek a számlák olcsóbbak?
"Azt is nézd, hogy mennyi a tetőd túlnyúlása! Ez is be tudja határolni mekkora szigetelést tudsz feltenni."
Köszönöm! Ez jó észrevétel volt.
Ablakot nem négyzetméterben számolják, hanem, hogy mennyi anyag, vasalat stb van benne. Ezért van hatalmas különbség egy fix, és egy bukó-nyiló közt, hiszen az utóbbiban közel a dupla annyi anyag van a keretben.
Ha megadod nekik, hogy hányszor hányas ablakot szeretnél, akkor az alapján tudnak egy megközelítőleges árat adni. De biztosat csak a helyszíni felmérés után kapsz, mert ilyenkor szólni kell nekik, hogy te szigetelést is akarsz, és akkor nem úgy méreteznek, hogy később az ablak kerete eltünik a szigetelés mögött.
A hőszigetelés vastagságának van egy gazdasági optimuma, ami felett nem éri meg beruházni, mert nagyon lassan térülne meg, ha egyáltalán valaha is megtérül!!! A max kalkulált megtérülési idő építmények esetén 30év, ami ennél hosszabb azzal nem számolnak.
Az épületet mindig energetikai egységként kell kezelni, néha érdemesebb a fűtésre költeni mint a plusz szigetelésre.
#6 Én azt nem értem, hogy az ember eleve azért épít, vagy vesz magának házat,és rendezi be úgy, hogy az neki kényelmes, akkor minek kell ilyen megtérülési időkkel foglalkozni? Egy jó szigetelés nagyon meg tudja dobni a kényelmet, és az ember éljen a mának, meg kitudja hova fognak emelkedni az energiaárak is, tehát felesleges matekozni ilyen megtérülési idővel.
Ilyenformán egy autóvásárlásnál miért nem veti fel senki azt, hogy minek a drágábbat megvenni, ha egy olcsóbb is ugyanúgy elvisz oda ahova kell? Max nem olyan kényelmes, de lehet még kevesebbet is fogyaszt, valamint az éves avulása ez miatt jóval kevesebb, mert ugye az autó lényegélben csak viszi a pénzt, és ha mondjuk csak boltbajárásra használja az ember, akkor simán mondhatjuk, hogy annyival drágább amit vettünk amennyivel az autó veszti az értékét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!