Mik a vélemények/tapasztaltok a Leier kéregfalakról?
Nem csak a Leier gyárt ám betonfalat - nagyjából minden cementgyár közelében van már egy-egy kis cég, aki ezzel foglalatoskodik, pl. a Mészáros-Garancsi féle Marketnek is van előregyártott betonelem gyára (Prebeton), van egy Grabarics nevű cég, a berentei cementgyárnál is akad egy kis vállalkozás, satöbbi. Nem igazán családi házas építkezésekhez találták ki, sőt - ha megemlíted, hogy magán beruházásra használnád rögtön rá is raknak egy nagy adag prémiumot és előre fizetsz, a gyártmánytervezés sok időt és pénzt elvisz, ha egyedi kell. Ettől függetlenül még így is lehet olcsóbb, de mivel daru bérlésre is sokat kell fordítani nagyon esetfüggő.
Előny? Ha nem zavar a látszó beton akkor pl. gépészeti helyiségben, konyhában, tároló szobában vagy garázsban egyáltalán nem kell belül vakolni - talán csak impregnálni érdemes. Gyorsan megvan - mondjuk ezt a gyorsat úgy kell érteni, hogy ezek a cégek hónapokra, évekre előre be vannak táblázva, szóval gyorsan megvan hosszú várakozás után, ráadásul nem is nagyon válogathatsz kivitelezőkből, kevesen értenek még hozzá. Akusztikailag és tűzállóság szempontjából is legjobb a betonfal, a rá kerülő további szerkezeti rétegek is tűpontosan illeszthetőek.
Hátránya? Magának a falnak nincs állékonysági problémája, de elveszted az elemes téglafalak előnyét - azaz, hogy bármikor kivehetsz egy építőelemet a falból. Itt nincs olyan, hogy meguntad az előző ablakot és szeretnél egy nagyobbat, azt rohadtul nem fogja kőműves kivájni neked. Sőt, még olyan sem igazán, hogy kéne a falba fúrni egy új lyukat a vezetékeknek vagy gépészetnek. Szóval szinte garantáltan lesz a házban álmennyezet előbb vagy utóbb, nem reális, hogy azt a rengeteg vezetéket és csövet ami egy modern lakóingatlanba kell el tudják vezetni előre beépítve. Az acéllal is lehetnek hosszú távú problémák, de mondjuk kevésbé valószínű, mint helyszíni megmunkálásnál, szóval ez inkább előny a hagyományos építési megoldáshoz képest. Apropó kivitelezés - a teleknek alkalmasnak kell lenni megközelíthetőségre, egy szűk kertvárosi utcába nem fog tudni behajtani a mobildaru - de volt már olyan baleset is, hogy be tudott hajtani, csak úgy megnyomta az útalapot, hogy csőtörés lett a vége a plusz súlytól.
Összességében ha tényleg nagyon beton kell, szerintem családi házhoz alkalmasabb a pórusbeton (Ytong), könnyebb vele dolgozni, legigénytelenebb kőműves is szereti, könnyebb vele előre kalkulálni, testreszabhatóbb.
Igaza van első válaszolónak, egyet kell értenem vele.
Egy lakóház falazatánál nincs értelme blokkfalat gyártatni, mert többe kerül a lé mint a hús. A falazat elkészítése olyan rövid idő elemes falazóelemekkel, hogy ezen nem lehet spórolni.
Az előgyártott födém viszont egészen más tészta, azt gyakran használják mert azzal sokat lehet gyorsítani az építkezésen. Az előregyártott födémpallókat nem kell alátámasztani vagy megemelni, azonnal terhelhetők, kell egy erős daru hozzá ami beemeli és egészen minimális vasalatot és betonozást igényel(helyben keverhető). 100m2 ház födémét 2 óra alatt be lehet emelni és még aznap ki lehet betonozni a réseket és a koszorút, nagyon gyorsan lehet vele haladni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!