Milyen egy acelszerkezetes könnyűszerkezetes házban lakni?
10+
még nem tudom, de lassan elkezdik építeni a sajátomat. Pár év múlva okosabb leszek :P
A csok és a lakáshitel feltételei nem ugyan azok.
Ha nincs ÉMI-je legjobb esetben is csak a piaci értékéhez képest 50%-ig hitelezhető lakáshitel szempontjából, mivel 2003-as ház.
2008-ban szigorították a könnyűszerkezetes építési előírásait, a 2008 előttiek esetében ritkán adnak lakáshitelt, kivéve ha van émi engedélye. Émi engedéllyel viszont úgy hitelezik mint egy átlagos tégla házat.
2008-2012 között hitelezik ezeket átlag 50%-al, 2012-től viszont az újabb szigorítások miatt nem különbözteti meg a bank a téglától.
Akad olyan bank aki még most is kéri ezeket a papírokat, új építés esetén is.
Én mindenképpen kérném a papírokat, és egy építész statikussal is megnézetném, mielőtt megvenném. 70-150000 ft közötti összeg jelentéktelen az ingatlan értékéhez képest.
Acél tartószerkezetre feszített könnyűszerkezetes falazat. Nem egy nagy wasistdas, de családi házakat mondjuk nem szoktak belőle emelni, inkább ipari, iroda- és néha társasházi épületeknél használják, mert az acél hiába "olcsó", sokszorosa a munkadíj költsége. Ha látványra el akarod képzelni akkor gondolj a Keleti vagy Nyugati pályaudvar kupolaszerkezetére, csak nyilván nem olyan sűrű acélgerendákkal. A földrengésállóságban nem nagyon kételkednék - de mondjuk egyrészt ma már minden épületet földrengésállóra gyártanak (magyarán alig pár évvel előzte meg a szabályozást), a korróziógátlásról meg gondolom egy pozitív anód gondoskodik - legalábbis én ezeket a műszaki megoldásokat szűrtem le a handabandából: igényesnek hangzik, de a falazatról nem derül ki semmi. Építészeknek ez a megoldás azért szokott érdekes lenni, mert ha elkorhadnak a falaid akkor is újra felhúzhatsz a pillérek köré akármilyen építményt (akár azonos helyszínen, akár máshol), de a leendő lakó feltételezem nem azzal akarja kezdeni, hogy új falakat kelljen vásároljon. A kettős szigetelés nem tudom mit akar takarni - ha azt, hogy belül is van szigetelés az annyira nem hangzik jól - esetleg a cellulózzal töltött fal? Rejtély.
Egyébként ha van olyan építési mód ahova felesleges statikust hívni akkor ez az - inkább légtömörséget és hőszigetelést érdemes kalkulálni és vizslatni. Egy teljes mérés egy vagyonba kerül, szóval azt nyilván nem érdemes kérni, de ha valaki ismeri a könnyűszerkezetes építési módokat az meg tudja keresni azokat a sarok pontokat, illesztéseket, szellőző- vagy gépészeti nyílásokat ahol gond lehet és akkor egy hőkamerával kiderül van-e turpisság. Erre egyébként most télen hidegben van a legalkalmasabb időpont - de azért érdemes reális elvárásokat támasztani: hibátlan kivitelezés nincs, de valószínűleg még így is messze veri a jó kis átszellőzős pogácsával ragasztott EPS falazatokat homogenitásban és azoknál sokkal olcsóbban javítható.
Nekem nem eri megvenni.
Ahogy mondjak, nem csaladi hazra van kitalalva.
A hangszigeteles nem tul jo. Tehat konnyen behallatszik az utca zaja. Ezen kivul a belso falak hangszigetelese is nulla. Akkor jo ha a haloszobak nem egymas melett vannak kozvetlen hanem koztuk van pl furdo, gardrob szoba, wc, igy nem hallod hogy a masik szobaban pl epp horkol valaki, vagy jatszik a gepen, tv-zik.
Anyameknal utolag lett szoba kialakitva gipszkarton fallal es a 2 szoba kozt mindent lehet hallani. Ha a masik szobaban horkol valaki, megy a tv azt siman hallod.
Most USA-ban elek, itt minden haz konnyuszerkezetes, a mi hazunk is. Nekunk ugy van megoldva hogy a szobak kozt van a furdonk, igy nem lehet hallani semmit a masik szobabol. Egy idoben a felesegem horkolt, ugyhogy a masik szobaban aludtam es semmit nem hallottam a horkolasbol.
Masik hatranya hogy a falra nem tudsz barmit felfurni es csak oda tudod felfurni ahol a fal szerkezete van , a ti esetetekben a fem profil. Ezek nalunk kb 16 inch tavolsagra vannak, tehat ezt figyelembe kell venni ha pl polcot akarok felfurni.
Nálatok is biztos van fém, metrikus, üreges dübel, nálunk molly dübelnek hívják. Azért arra lehet aggatni súlyt rendesen még egy réteg gipszkarton esetében is!
Az, hogy a fürdő megakadályozta az áthallást, a két szoba között, az is azt bizonyítja, amit itt már párszor leírtam mégis nehezen akarják elfogadni az olvasók/kommentelők. Hogy két, egymás elé épített gipszkartonfal, ha van közöttük távolság (nem érnek össze), akkor hiába nincs tömege a falnak, az jó hangszigetelő!
18 kieg.:
Válaszfal szerkezete: 2x2 réteg 12,5 mm rigips blue acoustic karton 75 mm acél profilok, közte 75 mm isover Akusto. perszi párazárás mindkét oldalon. A padlóval, plafonnal, falakkal érintkező profilokon rezgés csillapító szalag van. Ennek 54 dB a hanggátlása, csak nem kell kihagyni belőle dolgokat és a megfelelő anyagokat kell használni... csak hát ez jóval többe kerül, mint 1x1 réteg normál karton, meg a legolcsóbb 5 cm üveggyapot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!