Hőszivattyú kiépítés mennyibe kerül padlófűtéssel?
8-10kw bőven elég hozzá ha jól szigetelt. Még egy kérdés felmerül hőszivattyú választásnál, legyen benne pótfűtés vagy sem? Ha a hőszívattyú rész meghibásodik, elszivárog a hűtőközeg, akkor is képes legyen működni ellenállásos fűtéssel?
A másik fontos dolog, hogy milyen külső hőmérsékletre számolod a szükséges teljesítményt, itthon -20 fokra szokás tervezni, ilyen alacsony hőmérséklet mellett a levegős hőszivattyúk teljesítménye és hatásfoka csökken, de van olyan műszaki megoldás amivel a teljesítményvesztés kompenzálható, csak ezek a készülékek valamivel drágábbak.
Egy ilyen méretű háznál már célszerű helységenként külön fűtőkört tervezni, 8-10 kör elég szokott lenni. Amire még érdemes költeni az a HMV cirkuláció, mert sok vízelvételi hely lesz a házban, ami sok vezetéket jelentés ha nem akarod folyatni a vízet feleslegesen, akkor érdemes cirkulációs vezetéket is kialakítani.
100m2 kockaház esetén ha a falak tudják a 0,25 u értéket, tetőtér 30cm gyapot 0,12 u érték, aljában 10-12cm szigetelés u 0,3, 3 rétegű üvegezés 0,6-0,7 u érték, akkor az egész házra kalkulálható egy 110-120W/K veszteség, ami nagyon alacsonynak számít. Ha dt 40 fokkal számolunk, akkor 5kw is elég lenne a hőn tartáshoz!!!! d ezt az értéket -20 fok mellett kell megbízhatóan teljesítenie, ezt meg standard műszaki tartalom mellett a 8-9kw készülékek tudják.
Ha lehet, akkor ne tedd, mert a kéménnyel szándékosan nyitsz a szigetelésen egy rést, marha sok energia távozik rajta!!!! Főleg egy nyílt égésterű kandalló egy öngyilkosság!!!
Persze tudom hogy látványos és szépen ég a tűz és pattog, de energetikai és életminőségi szempontból a lehető legrosszabb döntés. Azon is érdemes elgondolkoznod, hogy egy hőszivattyús rendszer esetén nem kell kéményt építeni a házhoz, egy minősített kéményrendszer kerámia béléssel 300-500 ezer forintos költség egy átlag családi háznál, ezt inkább arra költeném, hogy minőségi hőszívattyút válasszak, minőségi alacsony fogyasztású keringető szivattyút és még sorolhatnám.
Ha nincs áram akkor a mai társadalomban nem működik semmi sem, erre alapozni elég butaság szerintem, ennyi erővel óvóhelyet is kéne építeni hátha szükség lehet rá. Ha esetleg valamilyen okból szünetel a vezetékes áram szolgáltatás(ritkán de előfordulhat), akkor aggregátorral meg lehet oldani a fűtést.
Nekem is hőszivattyús rendszerem van, 10 éve üzemel tökéletesen. Panasonic gyártmány, a szervizesek azt mondták, hogy a kompresszor 15 évet biztosan bír, de általában 20-25 év körül vállnak csere éretté.
Az extra szigetelő téglák jellegzetessége, hogy van egy 1cm vastag kérgük ami terhelhető és a belseje gyakorlatilag nem teherviselő. nagyon könnyen repednek, nem ajánlom. Azok a téglák amiknek a belsejébe van a szigetelőanyag megint butaság ha valaki külső szigetelést készít.
Minél nehezebb a tégla annál erősebb szerkezetileg és ezen felül a zajcsillapítása is jobb, azt javasolom hogy 30 sima N+F építkezzél és arra mehet a 10-15cm szigetelés, bőven jó. Ha olyan helyen építkezel ahol nagy a forgalom és van zajterhelés, akkor meg SILKA javasolom, és arra a szigetelés. Az én házam Ytongból van + szigetelés nélkül, 50cm falvastagság, ennél jobb nincs szerintem. Egyrészt jó a páratechnika, jó hangszigetelés, jó a hőszigetelés, könnyű vele építkezni és sorolhatnám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!