Hőszivattyú kiépítés mennyibe kerül padlófűtéssel?
A hőszivattyút a gyártó által szerződött partner telepíti.
Ez x összeg.
A fűtési rendszer kialakítása pedig nem csak a padlófűtésböl áll.
Hőszivattyú bekötése osztók felszerelése bekötése,padlófütés kivitelezése,biztonsági berendezések stb.
15 000/négyzetméter+áfa elég jó ár de inkább több
Ehhez egy sima vízszerelő hozzá sem szagol.
Ezen nem is érdemes spórolni mert komoly szakember kell ehhez azt meg meg kell fizetni.
Ha magadnak meg tudod csinálni akkor az a legjobb és legolcsóbb.
Na de milyen hőszivattyú?
Pl talajszondás megoldásnál 1 millió/fúrás is lehet, kell belőle 6-8 akár
Sőt a talajszondás megvalósítása időben is hosszabb, mert a szondafúrás előtt "Bányakapitánysági Engedély" is kell. A bányakapitány meg még régészeti feltárást is előírt, nehogy valami római romokat fúrkásszak meg. Szóval még egy múzeológus is járt kint nálam, 35 ezer forintos számlát hagyott. Semmiféle régészeti értékes nyomot nem talált, úgyhogy szabad utat kapott a projekt. De kellett vagy 2 hónap, mire a bányakapitánysági engedély megérkezett. A H tarifa hamarabb meglett az EON-nál. Ahogyan előttem írták, generál kivitelezővel érdemes szerződni, mert van benne gépészet, vízszerelés, fűtésszerelés, villanyszerelés és persze vezérlés. Nálam frankón megoldották a szakik, a külső hőmérséklet függvényében változik a fűtés előremenőm hőfoka. Ha kint +10 fok van, akkor az előremenő 28 fok. Ha meg -10 fok van, akkor 40 fok. Ebből keveri le a padlófűtés magának a 29 fokos vizet egy spéci szeleppel.
Nomeg nyáron a talajszondából feljövő 12 fokos vízzel oldom meg a ház klímatizálását, a hőszivattyú kikerülésével. Kényelmes, jó, és rendkívül olcsó üzemeltetni. De a talajszondás megoldás igényli a legnagyobb befektetést, kutya drága.
#5: Ha nem titok, megadod mennyi volt a rendszer kompletten, ha kinyerhető a generáldíjból, mekkora házban?
A hűtésnél a 12 fokos vizzel a padlót hűtöd? (Nyilván nem direktben, hanem hőcserélővel)
#4
huhh.....azért nem ennyire vészes az ár és meg lehet olcsón és jól csinálni.
Családi ház méretben csakis a levegő víz rendszer jöhet szóba, ez lehet osztott és monoblokk kivitel, a különbség az, hogy az osztott kivitelnél az elektronika, a keringető szívattyú az épületen belül van védett helyen, a monomblokk esetén csak a 2 cső jön be az épületbe. Monoblokk esetén ha a készülék nem közvetlen az épület mellett van akkor kell fagyálló a rendszerbe, splitnél nem szükséges.
A hőszívattyú rendszer leleke a helyes áramlás tervezés, nagy átmérőjű csöveket kell használni és tudatosan méretezni. Alacsony előremenő hőmérséklettel kell számolni 35 fokos előremenő 5 fokos dt mellett 10kw 30liter/perc térfogatáram kell, ami nem kevés, sokan itt rontják el. Az osztó-gyüjtők esetében áramlásmérőset érdemes venni, hogy könnyű legyen szabályozni, egyes gyártók termékei között jelentős az árkülönbség. Padlófűtéscsőnek 5 rétegű műanyagot érdemes használni, az átlátszó padlófűtéscsövet messziről kerülni kell.
Nemrég készítettünk egy havernál 10kw monoblokkos rendszert, ami anyagárban kb 2 millió körül állt meg melegvíztartállyal (100m2 fűtenek vele, de többet is tudna). A hőszivattyú ára 1,2 millió, üzembehelyezés 70000ft, a 8 körös osztó-gyűjtő 65000ft, kb 400m 5 rétegű cső + a gerinc 32 műanyag cső fittingekkel 200000ft, a colos váltószelep 20000ft, elzárók+idomok+légtelenítő+melegvíz tágulási tartály+biztonsági szelep+csőszigetelés 90000ft. A HMV tartály 230000ft. Még volt költsége az elektromos kiállásnak, 15m 3*10 kábel.
Ami a kivitelezést illeti, minden szoba padlófűtéses, 1db fan coil is fel lett szerelve a hűtés miatt, az volt + 130000ft.
Ha komplett kivitelezést kér valaki egy cégtől akkor zokszó nélkül rámondanak 3 millió egy 10kw rendszerre vagy még többet, nem szívbajosak. Mondjuk a készülék áránál nagy differencia van, nem mindegy hogy egy Panasonic T-CAP rendszer vagy egy Hajdú, pedig az utóbbi is jó, tapasztalatból mondom.
7 vagyok
Magyarországon teljesen felesleges szondás rendszert készíteni családi házhoz, mert soha az életben nem térül meg, az engedélyeztetés, a járulékos költségek sokkal magasabbak mint egy levegős rendszernél, ha a hőveszteség meghaladja a 30kw, akkor érdemes benne gondolkodni társasházak vagy sorházak esetén. A mai modern családi házak hővesztesége annyira alacsony, hogy már a 10kw is lassan túlzásnak számít.
Szóval nem mindegy milyen épületről van szó, nem mindegy mekkora a hőveszteség, nem mindegy mekkora a hőleadó felület, mekkora a vezeték keresztmetszet és sorolhatnám. Mérnök vagyok, ehhez érteni kell, ahhoz hogy jól működjön be kell tartani a szabályokat. Vannak hozzáértő vállalkozások akiknek van referenciája, de piszkosul sokat kérnek és vannak olyan vízszerelők akik látatlanba bevállalják a telepítést de életükbe nem csináltak még ilyet. A szakmunka semmiben nem különbözik egy hagyományos vízvezeték kialakítástól, csak aggyal fel kell fogni mit csinál és követni kell a tervező utasításait(nem felülbírálva azt).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!