Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Engedélyezik lakhatásra ezt?...

Engedélyezik lakhatásra ezt? Olyan épület, melynek minden oldalát (még a födémet is) alaposan leszigetelik (ahogy új építésű ingatlanoknál ez már szükséges), de néhány adott szobáit NEM, vagy csak nagyon ritkán fűtik majd a jövőben. A többit fűtik.

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező bekapcsolni a fűtést. Vagy én értem félre a kérdést?
2021. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én is így értelmezem. Fűtés van hogy abból mennyit használsz kinek mi köze hozzá.
2021. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, mi volt az elképzelés? Az engedélyezés során a jövőbe látnak vagy gondolatolvasók, hogy ők tudják hogy te majd hogyan fogod fűteni? Vagy majd kijön a TEK ellenőrizni, és ha 19 fok alatt van a hőmérséklet akkor lelőnek? Nem értem hogy merült fel a kérdés egyáltalán.
2021. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok, értem, ezek alapján az építési és a lakhatási engedély kizárólag a szigetelése vonatkozik, semmi másra. Hogy ki hogyan fűti, vagy hidegen hagyja, az már őket nem érdekli. Rendben, így már teljesen biztos.
2021. szept. 19. 16:21
 5/7 A kérdező kommentje:

Részben avégett e kiírás, hogy rokonságban néhány háznál már abba is többször belekötöttek, hogy: egyiknél modernebbre kellene hamarosan cserélni a gázkazánt (azonban nekik nincs 1.5-2 millió forintjuk erre), másik háznál meg folyton azzal jönnek nekik, hogy állítólag hamarosan nem lehet majd fával fűteni, akkor fatüzelésű kazán helyett vezessék már be végre a gázt az épületbe...

Nektek nem tudom ez milyennek hangzik, de engem némileg kiakaszt.

2021. szept. 19. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Ok, de ezek a rendszerek meglétére vonatkoznak, nem arra hogy utána azokkal hogyan fűtenek.
2021. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ez is marhaság amit írsz. Amíg nem tiltanak be valamit addig mehet. Ilyen nincs hogy lassan ki kell valami cserélni. Már csak kondenz kazánt lehet újonnan betenni. De a régit addig javítgatod és használod amíg tudod. Olyan pláne nincs hogy valaki ismerősének a keresztapja olvasta facebookon hogy egyszer beszüntetik a fatüzelést
2021. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!