Macilaci12 kérdése:
Kútfúrás után a béléscsövet azonnal bele kell tenni?
Az a földtani közegtől függ. Én nem várnék sokáig, pontosabban egy napot se. Nem is értem a kérdést, ki hagy egy fúrást így.
2021. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
2021. márc. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem sikerült a fúrás, mert mélyebbre lett megbeszélve, igazából be kellene temetnem a lyukat. A víz talajvíz benne, a felsőbb rétegekből. Kemény mészkő rétegbe ütközött a fúró. Ez a kút lehetséges, hogy nyáron már nem ad vízet, ezért kérdés, hogy mit csináljak vele, de úgy döntöttem, hogy lecsövezem, aztán addig ad vizet amíg tud.
Szerintem felesleges pénzköltés beletenni a csövet egy ilyen kútba.
2021. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 A kérdező kommentje:
Láttam 5m -es kg pvc csövet ,gondoltam ez jobb lehet , mint a rövidebb darabok , kevesebbszer kell az illesztéseket rögzíteni, azt hallottam , hogy popszegeccsel rögzítik az illesztéseket , nem törik el a műanyag a popszegecs húzása során?, az első 5m -t bevágom 0,8mm es flex koronggal, láttam hogy hogy vannak bevágva. Aztán 0,4 es szemcsés sodert szórok köré. A kék vastagabb falú cső valóban drága lenne ehhez a kúthoz. Talán így jó lehet egy ideig.
Pontosan mi a földtani szelvény ezen a 25 méteren? A talajvíz felsőbb rétegeit úgy érted, hogy a felszínhez közeli rétegekből folyik a víz lefelé és gyűlik fel az alsó 10 méteren? Vagy elképzelhető, hogy az agyagos rétegek között van egy vízadó is? A fúró cég nem tudta, hogy hol számíthat szálban álló kőzetre a területen? Mit tervezel, belefúrni a mészkőbe? Mire tervezted használni a vizet eredetileg és mire terveznéd most? Ez nem olyan, hogy csak úgy elfogy a víz, eleve a talajvíz ingadozó, jellemzően gyorsan utántöltődik. A rétegvíz meg nagyban függ a vízkivételtől, de nem véletlenül kell mostanában már bejelenteni a kutakat, hogy átlátható legyen egy vízadónak a helyzete.
2021. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha a felső 5 méterből jön a víz, akkor addig fel kéne tölteni a fúrást. Legalább az alsó 17 méterét. Nyilván a kitermelt közeggel célszerű. (tömedékelés)
2021. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 A kérdező kommentje:
Amit tudok az az, hogy locsolásra használnánk a vizet , nem számítunk iható vízre , ahhoz rendszeresen be kellene vizsgáltatni a víz összetételét.
A talaj szinttől 15m en van a nyugvó vizszint , rezgő szivattyúval kb.3 órán nyomattam kifelé a vizet , elsőre sáros víz jött ki , kb. 2 óra múlva tisztúlt ki a víz, a szívás alkalmával 1,5m re lecsökkent a vízszint , majd 2 óra pihentetés után feljött ez a 1,5 m . Sajnos nem tudom, hogy milyen mélységben lehet a vízadó réteg , de valószínű, hogy 15m alatt van. A szomszédok kútja (ásott) 15m és 3 kútgyürűs víz van benne, de ez is talajvíz, azt mondták. A másik szomsźédnak 22m en (fúrt ) van az alja , de ő lejebb van , én kis dombon vagyok, és említése szerint , az ő kútjának fúrásánál áttörték azt a réteget és bőséges vize van egész évben.
Ahhoz nem ártana tudnod a vízadó elhelyezkedését, hogy hova tegyed a szűrőt. De az ilyen barkács megoldásokban én biztos nem segítek, nem is értem, hogy a fúrós cég miért nem csövezte fel neked szűrővel együtt, akkor legalább lenne egy használható talajvízkutad, de így? Feltömedékeled az alsó 8-10 métert, aztán beletolsz egy műanyagcsövet, ami nem is biztos hogy működni fog neked, aztán amikor feladod az egészet, persze bennehagyod a csövet, mert az olyan nagyon felelősségteljes hozzáállás, műanyag csöveket hagyni a földben... Ha nem tömedékeled a fúrás alját és történetesen az említett mészkő véletlenül karsztos, akkor meg még jól meg is ütheted a bokád, hogy eltávolítottad a védőrétegét.
2021. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 A kérdező kommentje:
És ha pont az alsó pár méteren van a víz adó réteg , akkor jól betemetném a vízadó réteget és lesz egy lecsövezett lyukam a földben, ami semmire sem jó.
További kérdések: