Ilyen esetben hogy szigeteljünk?
A fal alatti bitumenes szigetelőlemez csak kb. 1 centire nyúlik ki, így nem tudom megfelelően összeolvasztani a padlószigeteléssel.
Mik a lehetőségek?
1. A szerelőbeton megvan, ha kellősítő anyaggal lekenem a betont plusz a falat egy 15-20 centis csíkban, majd a falra is ráragasztom a szigetelést,
2. Kellősítés után lerakom a szigetelő lemezt és nem olvasztom össze fal alattival csak rendesen a fal tövéhez illesztem (esetleg az 1 centit ráolvasztom),
3. Injektálás, bár nem látom értelmét hiszen a fal alatti szigetelés már megvan,
4. Keretet készítve hagyok 15 centi rést a fal mellett ahol nem kenem le kellősítővel, nem szigetelek, hanem lyukakat fúrok és szellőzővel fedem hogy a pára távozni tudjon. A kereten belülre kerülne a kellősítő, szigetelő lemez, majd lépésálló EPS-XPS lap, párazáró fólia, és 7 cm aljzatbeton.
Úgynevezett "teknő szigetelést" kell csinálni a szerelőbetonra.
Ami abból áll, hogy a bitumenes lemezt fel kell hajtani a falra, és körben kiképezni egy teknőt. Érthetőbben mintha egy tálca lenne 15-20cm-es peremmel.
Nem baj ha a végleges szint fölé lóg, azt utólag le lehet vágni.
Mindenképpen összekéne hegeszteni a falazat alatti bitumenes lemezzel a teknőt, hisz a így zárható ki teljesen a talapára.
A másik lehetőség, hogy elfelejted a bitumenes szigetelést és veszel kétkomponensű kenhető víz szigetelő anyagot. (már ha opció)
Sokkal tartósabb, és sokkal precízebb. Hisz ha azt nézzük hogy az ipari víztárolókat is ilyen anyaggal szigetelik, és ellenáll a többszáztonnás víznyomásnak, akkor mindenképp jobb választás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!