Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külsős műszaki ellenőr?

Külsős műszaki ellenőr?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogadni egy műszaki ellenőrt az építkezésünkre, a generálkivitelezőén kívülit.

Egy műszaki ellenőr hányszor jön? Vagy ez egyéni megbeszélés?


2020. nov. 9. 17:23
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Természetesen lesz ellenőr. A generálkivitelező csapatában van egy. De én mindenképpen szeretnék egy "külsőst" akár másik megyéből. Lehet ez már paranoia, de egy kisebb városban gondolom ismer mindenki mindenkit, ne adj isten, össze is játszanának. Na ezért fogok külsőst fogadni, csak azt nem tudtam, hogy az építőanyagot is ellenőrzi, amit én téglát megvettem, azt építik e be.
2020. nov. 10. 13:09
 22/29 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt.
2020. nov. 10. 13:09
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen lesz ellenőr. A generálkivitelező csapatában van egy."


Ez viszont törvényellenes, a műszaki ellenőr nem lehet semmilyen szerződésben a kivitelezővel/vállalkozóval. Szerintem az fmv-re gondoltál, de az meg nem a te érdekeidet nézi hanem a sajátját. A műszaki ellenőr viszont csak is a te érdekeidet nézi (hiszen ezért fizeted). Ahol nincs műszaki ellenőr ott simán falaznak ferde falakat, kihagynak pár vasat a födémből, nem fúrják be az ajtót vagy olyat is láttam hogy egyszerűen kihagyták a hőszigetelést csak hálóztak és színeztek.

2020. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

" csak azt nem tudtam, hogy az építőanyagot is ellenőrzi"


Mindent ellenőriz. Műszaki szempontból kifogástalan lesz a házad. Persze ki lehet fogni rossz műszaki ellenőrt, aki lusta kimenni az építkezésre, csak a pénz érdekli, de szerencsére ritka az ilyen.

2020. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"az alkalmankent fizetosre meg kevesebbol kijovok"

Igen, biztosan összehasonlítható 10 alkalom azzal, hogy vègigkisèrem az egész folyamatot, fotókkal, jegyzőkönyvekkel, jelenléttel.

De a lényeg, hogy olcsóbb. Nekem mindegy.

2020. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy 10 alkalom lesz? Ki mondta hogy nem lesz elegendo jelenlét és jegyzokonyv??
2020. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A Te dolgod. Kívánom, hogy minden szuper legyen! Őszintén.
2020. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként annak a válaszolónak is igaza van aki azt írja, hogy a műszaki ellenőr nem lehet szerződésben a kivitelezővel. Ő csak is a te embered és csak is a te érdekeidet nézi. Te szerződsz vele ès te fizeted. Valószínűleg fmvt mondhattak ( felelős műszaki vezetőt ) de ő ahhoz “hű” ahonnét a fizetés jön. Nagy cégeknél lehet van vmi technológus vagy hasonló aki tényleg foglalkozhat a beépített minőséggel de az sosem olyan mint a te saját embered. Meg annyit kint se vannak csak bemutatóban. Ha már egy minimális fele vezetés van a műszaki ellenőr fogalmával kapcsolatban akkor üdv a hazai építőiparban.( ha nem értetted félre ). Saját nélkül el ne kezd.
2020. nov. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Fele vezetés= félre vezetés
2020. nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!