Építőelemeket, melyek annyira kiváló teherbíró képességűek, hogy vasbeton pilléreket NEM kell használni az építés során, gyártanak még? Porotherm födémekhez (vagy E-gerendákhoz) szükséges az alábbi? Nem lehet kiküszöbölni, fa gerendákkal megoldani?
Porotherm födémekhez (vagy E-gerendákhoz) mindenképpen kell a helyszínen összeállított acélszerkezet a födémre borított betonréteghez?
Nem lehet ezt kihagyni? Vagy nem a helyszínen összeállított betonvasakat használni, hanem előre gyárilag behelyezni, hogy utána csak a beton terítődjön rá és kész?
Sajnos mindenhol ott a betonvas:
.
.
.
Illetve feltételezem fa gerendák felejtősek, mert:
1. Azt mondják maximum harminc évre szólnak, nem tovább.
2. Nem igazán jó teherbírásúak, akár "be is szakadhatnak" terhelés alatt.
3. A csekély harminc éves periódus alatt (ez az egyik legrosszabb) nyikorognak, recsegnek össze-vissza járás során...
A falazó elem teherbírásától függ, hogy plussz pillért, vastagabb falat, vagy más építészeti megoldás kell. Tehát lehet.
Használnak fa gerendát, újra reneszászát éli. Megfelelően méretezni kell, és kezelni, és100 évnél is többet kibírnak. A vörösfenyőbe nem mennek rovarok pl kezelés nélkül sem. Kastélyoknál sem használtak betongerendát, betonfödémet. Ellenben keményfát igen, ami ma horribilis összeg, és akkora fákat alig találni.
Mindennek megvan a gyártói ajánlása, így a vasbeton gerendás tetőszerkezetnek is. Azért csinálják úgy, ahogy csinálják.
Mind a dinamikus és statikus terhelésre fel kell készülni.
Akkor máshogy fogalmazok: ha írta egy fenti, hogy kastélyoknál, palotáknál nem használtak betonfödémet (nem is volt még), ott is megoldották a vasbeton pillérmentes építkezést, és állnak valóban ezek az épületek évszázadok óta.
Vaskosak a falak igen, de stabil az épület és végtére is, ez a cél. Kérdés: "Építőelemeket, melyek annyira kiváló teherbíró képességűek" gyártanak-e még?
Még mindig nem érted. Ez ma nem olyan mint régen, hogy építünk egy bazi vastag falat majd jólesz... Ezt méretezni kell. Több ezer féle építő anyag/építő elem létezik. De ma már nem az egyetlen szempont a teherbírás. Rendkívül szigorú előírások vannak a hőtechnikára, a földrengás állóságra, a környezetvédelemre, tűzbiztonságra stb.
Lehet venni kisméretű tömör téglát, annak nagyon jó a nyomószilárdsága, abból lehet tetszőleges vastag falat építeni /mint azt tették az elmúlt évszázadokban, akár 2-3 de még 5méter vastag fal is építhető/ de hőtechnikailag nem lesz jó,és irgalmatlanul drága lesz abból építeni bármit is.
Miért nem érted meg, hogy ez egy szakma. Úgy hívják építész, és statikus. Általában a két szakember közösen találják ki a megfelelő szerkezetet egy adott feladatra. Az egy nézőpontú tervezés ideje kb. 100 éve elmúlt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!