Kivitelezők! "Házilag" (nyilván statikus/művezető utasításainak betartása mellett) lehetséges ilyen kis három szintes épület felépítése? Házilagos módszereken van a hangsúly,ahol nem kell sem daru sem bonyolult eszközökkel történő építés/kivitelezés.
(Otthon, azaz bonyolultan, vagy egyáltalán nem kivitelezhető vasbeton tartóoszlopok és egyéb körülményes megoldások, illetve komplikált/drága eszközök használata nélkül!)
Lehetséges így felépíteni egy ilyen kis (nyilván az alsó szint nagy, de az egész mérete így is messze nem gízai), lakható, ferde oldalfalú, tetőtéri ablakokkal rendelkező piramisházat?
.
Ez például nagyon érdekelne: ennél (alább) hogyan érték el, hogy a lépcsőzetes "alapokra" teljesen sima negyvenöt fok körüli szép, egyenletes betonréteg került?
Ez például nagyon érdekelne: ennél (alább) hogyan érték el, hogy a lépcsőzetes "alapokra" teljesen sima negyvenöt fok körüli szép, egyenletes betonréteg került?
.
Illetve hogyan építethették fel az épület lépcsőzetes oldalát?
Végső soron ez egy földig érő sátortetős ház, földig érő nyeregtetős faházak régebben divatosak voltak jellemzően üdülőterületeken... Egy ácsnak ez egy szokványos feladat lenne.
A válasz nem, és azért nem, mert ez az épület szinte biztos túlesne a szimplán engedélyhez kötött építkezés keretein, azaz hiába építenéd azt külterületen, egy ilyen épületnek kellően nagynak kell lennie ahhoz, hogy a hasznos m2 is elegendő legyen számodra... Ha ezt piciben építed, akkor a bútorzat még jobban összeszűkíti a teret, és nem tudsz belül függőleges falakat sem kialakítani, ami pedig szükséges ahhoz, hogy jól betudd rendezni.
Ezek a "piramisok" olyan "kocka" házak, aminek a tető síkja nem ér véget az oldalfalak felső pontjánál (mint egy hagyományos sátortetős háznál) hanem folytatódik a talajig.
Szerkezetileg nem nagy kihívás. Kb. 2-3x több cserép és faanyag kell hozzá, mint egy azonos hasznos területű hagyományos házhoz. Ha ez a plusz költség neked nem gond, akkor vágj bele.
Négyes kicsit elbizonytalanított, azzal amit engedély címszó alatt írt... :(
Nem értem miért jó a hatóságnak, vagy bárkinek az, hogy ha valakinek az egyhangútól, a szokásostól eltérő különleges háza legyen.
Ez így alaptalan, gyomorforgátó, rossz érzés!...
Már ha tényleg minden jóba és érdekesbe beleszólnak.
"Nem értem miért jó a hatóságnak, vagy bárkinek az, hogy ha valakinek az egyhangútól, a szokásostól eltérő különleges háza legyen, hogy ezt megakadályozza."
Így akartam írni fent.
Minek így élni, ha mindenben korlátozzák az embert? :(
Én veled vagyok, nyilvánvalóan az ésszerűség keretei között maradva. :)
Ugyanakkor nem erre gondoltam, lehet ilyen alakú a házad, legalábbis van arra esély, hogy egy ilyen házat engedélyeznek, hacsak nem egy városi környezetbe helyezed el ott, ahová ez nagyon nem passzol bele az utcaképbe, de nem erről van szó. Saját magad csak úgy építhetsz épületet, ha az akkora (légköbméterre) és olyan helyen épül, ahol szimplán engedéllyel tudsz építkezni, egyéb esetben az ingatlan leendő tulajdonosa csak és kizárólag olyan munkát végezhet az épülő házon, ami szaktudás nélkül is elvégezhető úgy, hogy az az Ő biztonságát nem veszélyezteti. Pl. gettelhetsz, festhetsz, ilyesmi.
Hogy ez miért szükséges... valszeg az eszetlenség elkerülésére.
Tehát, hogy érthető legyen, egy belterületi építési telken te magad nem állhatsz neki építeni lakóépületet. Egy külterületi telken csak engedélyt kell kérni az építkezéshez és te magad is építheted. Természetesen a helyi építési szabályzatban leírtaknak megfelelően, amiben meg van adva az orommagasság, az épület maximális mérete légköbméterben vagy m2-ben.
A szabályok kellenek... szükség van rájuk.
Lakás és otthon szépítése
Sátortető, toronytető fedélszerkezete. ezt írd a google ba
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!