Optimális fűtés megoldás új építésnél?
Bocsánat hogy külön irom, elég szokatlan ennek a fórumnak a formája.
Szóval a teljes kérdés:
Megoldást keresek illetve kivitelezéshez kerek segitséget/tanácsot.
Sajnos magam kényszerülök mindent megcsinálni, ennek több oka is van, melyeknek nincs jelentőségük. Egyszerűen így alakult. Leírnám az adatokat, illetve amiket én számoltam ki illetve méreteztem. Amennyiben szakember betévedne és átnézné, javítaná, tanácsot adna, azt nagyon megköszönném.
Földszint + beépített tető, alapterület (belső) 6x10m.
Légköbméter lent: kb. 170, fent kb. 130.
Mivel új építés, de nem szigetelt (erről később), így 30W / légköbmeterrel számoltam a fűtést.
Az elképzelés egy fatüzelésű kazán, a légköbméter alapján a kazán nagysága számításaim szerint 9KW plusz a melegvíz ellátásra + 4KW. Tehát egy 14KW-os van tervbe véve.
A ház olyan helyen van, ahol nincs áramellátás,legalábbis hálózati. Napelemekkel lesz/van megoldva, ennek ellenére főleg télen, elég szoros lesz, vagyis a rendszert úgy kell kiépíteni, hogy a fűtés a lehető legkevesebb elektromos fogyasztót tartalmazza (keringetőszivattyú, elektronika), továbbá vezetékes vizet is lehetőleg minimálisat fogyasszon, mert víz is csak kútból van és a szivattyú árammal megy.
Télen, fűtési idényben, a kazán kell hogy a melegvíz ellátást biztosítsa, de nyáron elektromos fűtőszál vegye át ezt a szerepet.
Ja igen,egy fatüzelésű kazán van tervezve. Gáz sincs és nem is akarok tartályost.
Az épület nem lesz mindig lakott, de úgy kell tervezni, hogy ez később változhat. Ez esetben bővítési lehetőség adott kell hogy legyen napkollektorokkal.
Radiátoros fűtésre gondoltam, de ha van gazdaságosabb/jobb ezekhez a feltételekhez, még változtatható.
A hangsúly tehát azon van, hogy minnél kevesebb elektromos fogyasztó és elektronika épüljön a fűtési rendszerbe.
Kaptam egy arajánlatot részletes leírással, de abban van kazánvédő kör ami plusz egy szivattyút és elektronikát tartalmaz a kazán vedelmére, mivel a kazán 19kW-os, vagyis túlméretezett. A kazán visszahűtésére itt vezetékes vizet kéne használni, ami annyira nem tetszik a már ismert okok miatt. Persze kérdés, milyen gyakran kerül erre sor és mennyi ideig tart, mert ha a kazánvédő körben a szivattyú naponta pl. több órát menne, azt nem biztos hogy elbírná az áramellátás. Ha csak néhány percről van szó, az nem probléma.
Puffertartályt és villanyboilert tartalmaz továbbá, utóbbi fűtőszállal van ellátva, illetve télen a pufferből tudna hőcserélőn keresztül melegvizet készíteni. Nekem soknak tűnik a fűtésben az elektromos fogyasztó, és félő, hogy egy áramkiesés esetén fűtés nélkül maradna a ház.
Van valakinek építő jellegű ötlete, hogyan lehetne legegyszerűbben ezt megoldani?
Én azt hiszem, 2022-re elkészülő házakban már min. 25%-nyi megújuló energia kell.
2025-re 50%. (?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!