A villanyszerelők nem kapcsolják le mindig az ÁVK-t?
Hát, aki másik kismegszakítót nyom le, és nem ellenőrzi, mit csinált, az rossz villanyszerelő. Ezzel együtt is nem mondható az, hogy az áramnak kéne kiszelektálnia a rosszul dolgozót, mert az emberi élet eléggé megismételhetetlen valami. :D
De azt azért hadd legyen itt is leírva, hogy a villanyszerelő munka szabályai elég jól megvédenék a villanyszerelőt. A magyaros-kurucos hozzáállás persze az, hogy mit érdekelnek engem a munkavédelmi szabályok. :D És néha valóban idegesítő ezeket betartani. Aztán, aki meghal, vagy egész életére nyomorék lesz, az alighanem másképp gondolná, ha megkérdeznék.
Megjegyzendő, hogy nagyon sok praktikus oka lehet annak, hogy az ember csak azt az áramkört választja le, amin dolgozik. Először is, azért vannak áramkörök. :) De persze ez így magában hülyeség, azért vannak áramkörök, hogy más részek zavartalanul működhessenek. Például abban a helyiségben, ahol dolgozik a villanyszerelő, a világítás. Vagy az az aljzat, amiből a fúrógépét, vagy szerelőlámpáját táplálja.
Ha azt lehet a maga urának nevezni, hogy ha baja lesz valakinek, akkor még az sem derül ki, hogy életben marad-e, de a kiérkező munkavédelmi felügyelő már kioszt egy pár csekket - és aztán jön még a rendőrség is. De az biztos, hogy ha a nap befejeztével minden beosztottja életben maradt, akkor elmondható, hogy a maga ura volt. :) De hát ez csak egy megjegyzés.
Hát, a mérőszerelés az egy egészen különálló fejezet ebben a rázós témában. Különálló volt már negyven éve is.
Aki most volt nálad cserélni, az is elvégezte a tanfolyamot (a cég, mikor pályázik, be kell nyújtania a bizonyítványokat), csak hülyeségnek tartja. Vagy meg sem értette, miből vizsgázott. :D Ezek a szomorú dolgok. :D Amerikai filmekben az látszik, hogy a pasi megáll az építkezés mellett, és mielőtt bemenne, felveszi a védősisakot. A magyar meg (fültanúja voltam ilyennek) nagyvállalati alkalmazottként a vállalat munkavédelmi igazgatójával nekiáll vitatkozni, hogy a sisak hülyeség. :D Ilyenek vagyunk. :D Könnyűlovasságként oldalról nekiugrunk a labanc vérteseknek, s mikor azok nem rémülnek meg, gyorsan megrántjuk a kantárt, és eltűnünk a bozótban. :)
Házbani villanyszereléshez egyébként nem kell az a tanfolyam (legfeljebb jó lenne), de attól még megvan a szabvány, ami szabályozza.
Mi pl. akkor szoktuk rajtahagyni a villanyt, amikor a kapcsolóknál nem teljesen biztos, hogy melyik szál melyik (váltókapcsoló, redőnynyomó stb.) Persze, ha nem sürgetne minket ennyire a főnök mindig, akkor mindent meg lehetne írni, és akkor elkerülhető lenne az ilyesmi nyilván.
Amikor lakást próbálunk, pl. 50 lakás közül a 17-et, azt nyilván áram alatt kell próbálni, teszterekkel, műszerrel megnézni minden dugaljat stb.. Figyelmetlenségből mivel már a 17. lakás, véletlen nem szigeteltél le egy vezetéket, így megráz.
Aztán vannak az ennél még felelőtlenebb dolgok, amikor nem csőrös fogóval, hanem ujjal nyúlkálunk az elosztóban. Vannak olyan munkatársaim, akiket kb. havonta ráz meg az áram.. Engem 3 év alatt egyszer, az is azért, mert a tudtom nélkül került villany egy lámpába.
Na de Kérdező, ha ezt tudod, hogy van olyan, hogy 1585, s miről szól, akkor alighanem azt is, hogy az a munkába veendő villamos berendezésről beszél:
"A villamos berendezésnek azt a részét, amelyen munkavégzés folyik le kell választani az összes tápforrásról."
Akkor minek is a kérdés?
MSZ 1585el kitörölheted, vannak helyek ahol nem áramtalaníthatod a teljes épületet, mert az ipar vagy az üzemeltetés megáll.
Sőt vannak olyan szituk ahol még a kismegszakítot se nyomhatod le, de a munkát el kell végezni. Iskolapadban más az egész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!