Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csődugó kicsavarása 2cm...

Csődugó kicsavarása 2cm mélyről? Ötletek?

Figyelt kérdés
Szóval egy kis közös vízszerelő+burkoló baki miatt bentmaradt az 1/2-es dugó a csőben, csempe fel van téve, a dugó meg nem adar kijönni, csőfogóval probáltam, lehetetlen kicsavarni, amit meg lehetne fogni a dugón egy 1 centis négyzet alak, ilyen kulcs fej meg nincs csak 6 szögletű, ilyent probáltam ráütni de egy kicsit mozog a cső a dugóval együtt és nem megy rá, vettem ilyen csap kulcs vagy mit ami 1 centi négyzet alaku, de valami szar minőség volt mivel egyből letört a külső fele ahogy csavartam volna el...valakinek esetleg valami ötlete?
2020. ápr. 25. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csofogoval rafogni?
2020. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Probáltam, de mivel 2cm mélyen van így oldalról nem lehet ráfogni, csak a fogó csőrével, és így hamarabb elcsúszik rajta mintsem megengedne
2020. ápr. 25. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy csak én nem értem? Vizvezeték csö? Menetes lezárodugorol van szo? A csempe felszine alatt 2cm-re van a dugo kihajtocsonk teteje?
2020. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis megértetted.

keress négyszög kulcsot, vagy egy hasonló dugót verj be egy megfelelő méretű csőbe(esetleg melegen), és lesz kulcsod.

2020. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogjál egy M10-es anyát, reszeld ki a lyukat 10X10-re (esetleg a csonk kuposságát is figyelembe veheted!! Rányomod a csonkra és egy 17-es csö vagy dugokulccsal csavard ki!
2020. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es ezt probáltam, 13 as csőkulcsot ráütöttem egy ugyanolyan dugóra, majd kihuztam és probáltam rátenni a bent lévőre de nem ment rá, nem pont ugyan olyan a csonkjuk, pedig 10x10mm mindkettő

5-ös,ez az anya kireszelés jó ötlet, ki fogom probálni

2020. ápr. 25. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg meg lehet próbálni egy 3/8"-os krova fejet fordítva feltenni (9,53mm). Utána a dugókulcsnak megfelelő csavarra erősen kontraanya, azt beledugni, és azzal kitekerni.
2020. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kiszedtem vegűl, egy 3/4 es hosszabítót ráütöttem forditva, majd egy 10-es kulcsot egy csővel meghosszabítva ki tudtam csavarni.

Köszönöm a segitséget

2020. júl. 9. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!