Szerintetek az rossz, ha egy emeletes házban a vendégszoba az emeleten van?
Öszintén szólva nem értem, minek külön vendégszoba, hacsak nem minden héten jön valaki.
De szerintem okosabb lenne a szülök hálószobáját tenni föl a gyerekeké közelébe, és lenn a nappali meg a vendégszoba.
Ami meg az "öregen lépcsözést" illeti, egyrészt este kell csak felmenni és reggel le, másrészt meg a lépcsözés éppen segít a fizikai elépülés elkerülésében.
Az egyes jókat ír.
De őszintén szólva szerintem teljesen mindegy, hogy hol van a vendégszoba, ha vendég jön, örül, hogy kap külön szobát. Még talán annyi, hogy praktikus arra a szintre tenni, ahol a fürdő is van (ha nincs mindkét szinten), hogy a vendégnek egy idegen házban ne kelljen bejárnia a házat egy szál törölközőben.
Én is azt gondolom, hogy nem feltétlenül kell egy szobát kinevezni vendégszobának, hacsak nem rendszeresen fogadtok vendéget éjszakára. Nyilván ettől még, amikor van vendég, alhat ott, de ne legyen az, hogy másra nem használjátok, mert akkor az felesleges tér. Szerintem.
Másrészt igen, a "vendégszoba" praktikus, ha a többi szobától elkülönülten, fürdőszoba közelében van, mert se ti, se a vendég nem szeretnétek éjszaka mondjuk egy szál törülközőben összetalálkozni, illetve kellemetlen lehet.
Én most biztos lentre nappalit csinálnék, és fentre a hálókat azzal, hogy ez később, amikor tényleg öregek lesztek, simán átrendezhető. Semmi állandó nincs ebben, amit ne lehetne bármikor megváltoztatni.
Magatokról mindent tudtok, de a vendég (ha csak nem nagyon közeli rokon, vagy barát) ritkán avat be minden testi problémájába másokat.
Én speciel a cukorbetegségem és a magas vérnyomásom okán rengeteget járok pisilni - pedig nem vagyok 100 éves - így nekem mint vendégnek, fontos lenne a mellékhelyiség közelsége. Emellett baromira zavarna, ha a háziakat éjjel zavarnám a sok vécéhúzással. A másik, hogy egy vendégről sem lehet előre tudni, hogy mennyire bírja a lépcsőzést. Fiatal embernek is fájhat a térde, vagy lehet akár idősebb rokon is vendég, aki már nem tud lépcsőzni.
Tehát, ha már vendégszobában gondolkodtok, annak kellene a földszinten lennie (természetesen egy fürdővel egyetemben), aztán amikor már ti nem bírjátok úgy 40 év múlva a lépcsőzést, akkor majd változtattok a szobarendszeren, mivel addigra gyakorlatilag a gyerekek sem fognak ott lakni. Szerencsére ez nem vérszerződés!
Köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket.
Igen, ezt a vendégszoba dolgot mi is úgy képzeljük el, hogy amikor nincs vendég (az év kb 360 napján), akkor nyilván használjuk másra, dolgozószobának mondjuk, vagy csak tárolásra.
Mindkét verzióban, földszinten és emeleten is a fürdőszoba mellé kerülne a vendégszoba.
A szülői és gyerekszobák "távolságát" (fsz.-emelet) én nem látom problémának, sőt, szerintem mikor majd tinédzser korba lépnek kifejezetten jó lesz ez a szeparáltság.
Öszintén szólva egy háznál nem "bebetonozott", hogy melyik szobát mire lehet használni!
Kezdetben, ha a gyerekek kicsik, sokkal elönyösebb, ha a szülök a közleben vannak, a dolgozószoba/vendégszoba meg távolabb a gyerekeketöl.
Ha meg a gyerekek nagyobbak, akkor nem probléma a szülök szobáját leköltöztetni, és a dolgozószoba/vendégszobát tenni föl.
Nem valószínü úgyanis, hogy 10-15-20 évig nem újítátok fel a lakást, nem rendezitek át a szobákat és nem vesztek új bútorokat. Akkor meg nem igazán problémás átköltöztetni, megcserélni a szobák berendezését.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!