Miért nem lehet szupervályogból (földzsák), vagy vályogtéglából Magyarországon építkezni, ha több szint esetén még masszív vasbetonkoszorú váz is van, ami viseli a terhet?
Ez nem így van. Nèzz utána az èpítèsi szabályoknak, előírásoknak.
Meg kell terveztetni. Émi minősített anyagokból èpíthetsz, vagy a tervező ès statikus vállal minden felelőssèget. Hol lenne szerinted az e-napló? Felelős műszaki vezető, ès egyes kivitelezèseknèl szakági műszaki ellenőr?
Hőtechnikailag pedig abszolút nem felelne meg.
Jelenleg egy ház èpítèse bármilyen anyagból is kèszül, nem úgy megy ahogy te gondolod.
Ja, ès bármilyen büntetès elèg borsos ès gyorsan jöhet egy èpítkezèsen.
Illetve még egy. A fenti cikkhez hozzászólva:
"Mennyibe kerül egy szupervályog ház felépítése?"
"egy 100 m2-es szupervályog épület kb. feleannyiból építhető meg, mint egy ugyanakkora téglaépület. 250 ezer Ft/m2 átlagárral számolva ez 12-13 millió Ft a 25 millió Ft helyett."
Ekkora blődlit nehéz nem röhögve olvasni! Ha az alapozást(!) nem veszed figyelembe és "mindent" a "szuper" vályogból csinálsz (falak, födémek, mást nagyon nem tudsz mert, gépészetet, nyílászárókat, burkolatokat stb. nem lehet "szuper"vályogból csinálni) akkor is az eredeti épület fajlagos költségeinek ~15%-át (nagyon maximum 25%-át) tudod "féláron" kihozni!
Úgy, hogy mindeközben nem kevés kompromisszumot kötsz és fajlagosan nagyobb bruttó alapterületű épülethez kisebb nettó alapterületed lesz.
Ui.:
Mielőtt anyám csuklani kezd!
Üdv! Egy vályogházban élő építőmérnök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!