Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régen miért tudtak jobban,...

Régen miért tudtak jobban, figyelmesebben építkezni?

Figyelt kérdés
Igaz nem éltem a régi szoci rendszerben, de ahány házat, épületet megfigyelek látszik mindegyiken, hogy anno megvoltak rendesen építve, masszívak, látszik a mai napig rajtuk. Még egy betonépületen is, amit a 80-as években húztak fel. Sokat lebontanak, s valami összecsapott lakásokkal pótolják. Hallok eseteket, amikor ezekben az új épületekben jön fel a járólap, omlik a vakolat, ázik a tető, ami régi posztkádár betonépületekben 25-30 év múlva jött elő, ha előjött. Tehát a kérdés régebben miért tudtak figyelmesebben, gondosabban építkezni?
2019. máj. 10. 15:34
1 2
 11/14 mindentudó99 ***** válasza:
52%
#10 Ennyi marhaságot összehordani normális tisztességes fiatalok állnak ma is szakmunkásnak.
2019. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%

9#es szerinted miért írtam? Mert ilyenben laktam. Attól még mert neked nem telik szebbre, jobbra, attól még azok a házak ugyanolyan szarok maradnak. Gyakorlatilag telekárba árulják a környékünkön, mert beköltözni ilyenbe már senki sem akar.

Ez van, ha tetszik neked, ha nem.

Le lehet pontozni, nem érdekel. Sokkal jobbak a mai új, modern építésű megujúló energia felhasználásával felszerelt gépészeti rendszerű házak, lakások.

De felőlem mindenkinek az tetszik amit ő akar.

Szerintem nem jobbak a régiek. Ennyi.

2019. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
20%

"Szerintem nem jobbak a régiek. Ennyi."


Évente több 10 millió turista megy el pont a RÉGI épületek látványa és hangulata miatt pl. Toszkánába, Firenzébe, Velencébe stb...


Az "újépítésű", eladásra összetákolt lakótelepi lakásodra meg maximum a betörők kíváncsiak.

Ennyi!

:)

2019. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó: éltem firenzében, nem a többszáz éves ponte vecchiora gondolt a kérdező, hanem a kádárrendszer ócska házaira. Nem mindegy, valamint Velence centroja gyakorlatilag lakatlan. Műemléknek szépek, de lakni nem jó. Csak a gond van vele, ráfizetéses a felújításuk műszakilag.

Szerinted akkor miért az új építésűek a drágábbak és kelendőbbek? Valami oka csak van, mégpedig az, hogy a többség ezekben szeretne lakni, legfeljebb nem teheti meg anyagilag. Nem tudom te hol laksz, de relavánsabb azok válasza, akik már laktak többféle házban, és van összehasonlítási alapjuk. Ezek szerint a válaszolók (nem csak te) nem értenek az építészethez az biztos.

2019. máj. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!