Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Külterületen építkezni? Megéri?

Külterületen építkezni? Megéri?

Figyelt kérdés

Van 3 db telkem külterületen, fővároshoz nagyon közel, autóval 17 perc a belváros. Közelben lakott terület, bevásárlóközpontok. Tanya is van a szomszédban.


A telek 3%-a beépíthető legjobb tudásom szerint, de nem lakóházként, hanem gazdasági épületként.


Mik a hátrányai ennek? Villany van, de napelem is megoldható, kút fúrható. Csatornázás még kérdéses.


Könnyűszerkezetes házat szeretnék építeni.


Mik a tanya feltételei? Ha jól tudom akkor a tanya az jogilag lakó- és gazdasági épület is, szóval rendelkezhet házszámmal.


Hitelre nincs szükségem valószínűleg, készpénzből építkeznék.


2019. jan. 25. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sok zavart érzek az erőben.

A főváros 17 perc... Fővároson belül is órás távolságok vannak, melyik része elérhető?

Lakóingatlant ugyebár nem építhetsz, életvitelszerűen nem lakhatsz ott, nem lehet bejelentett lakcím, nem lehet CSOK, nincs biztosítás és sorolhatnám.

Tovább ront az értéken, hogy se víz, se csatorna, gondolom gáz sincs.

A könnyűszerkezetes ház mindennek a legalja, élhetetlen, értéktelen.


Így összességében, ha te laknál egy házban, amit 0-24-ben fűteni/hűteni kell az év minden napján, pöcegödörrel, víz nélkül, fával fűtve, vagy baromi drága villannyal, akkor lelked rajta. Hogy ez kiadhatatlan, eladhatatlan, az 100%. Neked megéri?

2019. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A munkahelyem (11. kerület) 17 perc autóval, Törökbálintról van szó, de szerintem ez nem igazán lényeges.


A víz fúrt kútból megoldható, a villany be van vezetve, de napelemes házat szeretnénk, a fűtés is lehet elektromos.


Luxustanya is van a környéken, ahol szintén meg vannak oldva a közművek valamilyen higiénikus módon, ezért érdekelt volna, hogy jogilag hogyan juthatunk el mezőgazdasági telektől a tanyáig.


A könnyűszerkezetes házakról nagyon jókat hallottam (a rosszak mellett is), maradjunk annyiban, hogy jelenleg az anyagi lehetőségek mellett ez még mindig jobb opció, mint egy törökbálinti vályogház, ami jó esetben még 5 évig bírja, majd rádrohad, mindezt 30 millió forintért. Hazánkat leszámítva már nagyon sok helyen elterjedt építkezési forma.


Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, illetve arról, hogy mik a tanya létrehozásának feltételei, mert az nem csak gazdasági, hanem lakóépület is egyben, ami már hitelképes (bár jelenleg nincs rá szükség), és biztosításis közhető rá.


Bár nem gondolom, hogy biztosítás nem köthető gazdasági épületre.


Nagyon sok tanyán jártam már külterületen, bármelyikbe szívesebben költöznék be, mint egy csepeli panelba. :)

2019. jan. 25. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ne erőltesd ezt a tanya dolgot mert belefogsz őszülni, ugyanis a tanya jogi kategória, ingatlannyilvántartásban nincs ilyen opció. Ha nem tudsz rá lakóingatlant építeni csak gazdasági épületet akkor bukó az egész egyébként is, mivel tanya csak olyan ingatlan lehet amin lakó és gazdasági épület is található.


Építsd meg a házat gazdasági épületként és költözz bele. A garázsom nekem mezőgazdasági géptárolónak épült, a házam nem tudom minek de gazdasági épület az is. Van házszámom is, de ha te nemkapsz akkor is betudsz oda jelentkezni, csak helyrajziszám lesz a lakcímkártyádon, biztosítás is van mind 2 épületen. Sőt hitel és jelzálog is, bár bankja válogatja hol mibe mennek bele.

2019. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

tulajdoni lapon milyen besorolás van? zártkert? kivett? tanya?


Amúgy megéri. Én is külterületen építettem családi házat, még a lakcímet is sikerült oda bejelenteni. Szerintem még egyszerűbb is volt, nem kellett szenvedni az engedélyekkel, enaplóval stb.

2019. jan. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
#1-es válaszoló egy b.rom.
2019. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem építkeznék külterületen.Egyszer elakarod adni bármi oknál fogna, nyomott áron tudod csak vagy meg sem veszik pl.Valamint hosszú távon macera csak.Én is nézegettem anno külterületi ingatlanokat, de letettem róla mert láttam télen járhatatlan, belvizes stb.Nincs ivóvíz csak fúrott kút, nincs csatorna csak derítő vissza a múltba.
2019. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A ház értékével lesznek gondok. Ha egy szép napon kiköltöznél, erősen nyomott áron tudod tovább adni. Én sose támogattam ezt a röghöz kötést, senki sem tudhatja mi lesz 10-20 év múlva. Nem jó taktika bezárni magad körül az ajtókat, márpedig külterületen építkezni pont ide vezet.

Arról nem beszélve, mire elérsz egy olyan lakó komfortot külterületen, mint egy átlag kertvárosi lakóházban, 1,5x több pénzedbe lesz, mintha ott vettél volna valamit.

Vagy megelégszel a tanyasi életszínvonallal (munka napfelkeltétől naplementéig csak azért, hogy létezz).

2019. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mi lett ezzel? Mi is hasonlot tervezunk. A szennyvíz az egyetlen problema, amit nem tudok megoldani normális módon. Komposztáló WC lenne megoldás, de még nem láttam olyat, ami nem bűzlik, kerti WC-t pedig nem akarunk.


Szennyvíztisztító pedig nagyon drága és helyigényes megoldás. Amúgy mi erdőben gondolkozunk, min 4Ha.


Ezeket ajánlom lépéseknek:

- Telek kinézése (online, google maps)

- Natura 2000?

- Ha tetszik, a jegyző felkeresése, hogy mit szólnának egy off-grid otthonhoz külterületen.

- Felkutatni, hogy elektromos hálózatra kapcsolásnak mennyi lenne a költsége: miért is ne adnád el a megtermelt áramot?

- Ha ez mind megvan, lehet ajánlatot tenni a tulajdonosnak

2020. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Még azóta sem döntöttünk, de valószínűleg nem lesz megépítve oda. A telket még nem adjuk el, hátha. A közvilágítás volt az egyik legnagyobb probléma, illetve az önkormányzattól alig tudtunk kicsikarni konkrét információkat.

2020. ápr. 19. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól döntesz, hogy nem építkezel külterületen.
2020. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!