Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell nekikezdeni...

Hogyan kell nekikezdeni èpítkezni?

Figyelt kérdés
Fiatal hàzasok vagyunk a férjemmel . Mindkettőnknek àtlag keresete van . Én jelenleg CSED-et kapok mert van egy egyhónapos kisfiunk. Jelenleg a szüleim házàban èlünk amit szeretünk mert nem kell legalább albérletet fizetnünk viszont szeretnénk kistesót amihez kicsi ez a ház. Nekem minden àlmom egy àltalunk megtervezett kb. 100 m2 es családi ház , nem feltétlen nagy telekkel. Hogyan kezdhetnénk ebbe bele? Az sem érdekelne ha 10 èvbe kerül csak egyszer sikerüljön ez az àlmom. Csokot is igénybe vennènk Úgy tudom màr 2 gyerekesek is kapnak. Aki màr épitkezett van erre hitel amit mi megkapnánk ? Hogyan működik ez? Tudnàtok egy kicsit segíteni?

#ház #épitkezès
2018. dec. 16. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés (a 20 milliós CSOK-ot is beleszámolva, amit állítólag most már a 2 gyerekesek is megkaphatnak) hogy önmagában egy 100m2-es ház nagyon alapdolgokkal 40 millió, + telek (helyileg változó áron) + kerítés + tervek, engedélyek.

A 10milliós CSOK törlesztése mellett belefér még vagy 20-30millió hitel? És kapnátok egyáltalán, miközben te éppen terhes vagy, vagy szülsz és otthon vagy a gyerekkel?

Nem hiszem!

Unos-untalan el lett már mesélve, hogy használt, jó állapotú ingatlant kell venni és arra felvenni hitelt.

Vagy lottózzatok!

2018. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Olvasva a lehetőségeiteket, és hogy jól megvagytok a szülőkkel, én inkább a meglevő házra húznék egy emeletet, külön bejárattal (erre is van CSOK)

Ha 100m2-t szeretnél és a földszint nincs annyi, azt is meg lehet oldani, a kiálló részt oszlopok tartják, alatta terasszal. Ebben az esetben nem kell fizetni a telekért, a kerítésért, a közművek bent vannak a földszinten, a tető lebontása után az anyagok nagy része visszatehető (ha jó állapotban vannak) csak kiegészítést kell megvenni. Ha reálisan méred fel a dolgokat, 10-15millióból megvan és teljesült az álmod is. Ráadásul a szüleid közelsége nagy segítséged lehet két gyereknél és arra is gondolj, hogyha a szüleid megöregszenek, neked is könnyebb őket helyből segíteni. Aztán ha eljön az az idő, hogy a szüleid már nem lesznek, akkor eladjátok ezt a nagy házat és vesztek egy kicsit, a maradék pénzt szétosztva a gyerekek között, akiknek elég lenne önrészre a saját otthonuk kialakításában. Én biztos így csinálnám.

2018. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm de sajnos panel hàzban lakunk :( . Így ez sajnos nem lehetsèges. :(
2018. dec. 16. 17:34
 4/16 A kérdező kommentje:
A szüleim nem velünk laknak de ez az ő hàzuk . Lehetősègünk lenne eladni kb . 15 milliot ér ez a hàz.
2018. dec. 16. 17:53
 5/16 A kérdező kommentje:
Csakhát amég épülne a hàz muszâj lenne itt maradnunk nem tudunk máshova tehàt addig nem tudjuk eladni
2018. dec. 16. 17:54
 6/16 anonim ***** válasza:

#5

Akkor meg még jobb a helyzet a bővítésre. Nem értem, hogy miért nem lehet egy kisebb házból nagyobbat csinálni, negyedannyi költségen, mintha újba kellene belevágni?

Ha 15 millióért el lehetne adni, akkor biztos nem egy viskó és bár némi kényelmetlenséggel, de van hol laknotok közben.

2018. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Dehát hetedik emeleti panelt hogyan bővítsünk? :/ nem kicsi ház de nem lenne külön szoba mindkèt gyereknek ès én azt nagyon szeretnèm . Nem akarom hogy kamasz korukba is egy szobàba legyenek . Én úgy nőttem fel és nem túl jó. Viszont kistesó nélkül sem akarjuk hagyni.
2018. dec. 16. 18:29
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

#7

Szűzanyám, ki mondta, hogy a panelt bővítsétek?

A HÁZRÓL beszélek végig! Azt bővítsétek!

2018. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

... vagy te egy panellakást nevezel a szüleid "házának"?

Vagy rohadtul nem értem.

2018. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Cseréljétek el a jelenlegit nagyobb lakásra, ahol lenne +1 szoba a kistesónak, persze ez sem lesz ingyen, de hát valamit valamiért. Aztán akkor a jöhet a kistesó, a családi házról pedig elkezdhettek akkor gondolkodni.


Plusz amit az előző is írt, hogy a szülők házát bővíteni, ez esetleg nem működne? Ti laknátok ott, ezt a panelt meg ki lehetne adni akár.

2018. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!