Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell nekikezdeni...

Hogyan kell nekikezdeni èpítkezni?

Figyelt kérdés
Fiatal hàzasok vagyunk a férjemmel . Mindkettőnknek àtlag keresete van . Én jelenleg CSED-et kapok mert van egy egyhónapos kisfiunk. Jelenleg a szüleim házàban èlünk amit szeretünk mert nem kell legalább albérletet fizetnünk viszont szeretnénk kistesót amihez kicsi ez a ház. Nekem minden àlmom egy àltalunk megtervezett kb. 100 m2 es családi ház , nem feltétlen nagy telekkel. Hogyan kezdhetnénk ebbe bele? Az sem érdekelne ha 10 èvbe kerül csak egyszer sikerüljön ez az àlmom. Csokot is igénybe vennènk Úgy tudom màr 2 gyerekesek is kapnak. Aki màr épitkezett van erre hitel amit mi megkapnánk ? Hogyan működik ez? Tudnàtok egy kicsit segíteni?

#ház #épitkezès
2018. dec. 16. 16:47
1 2
 11/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kicsit zavaros történet. Szerintem a panellakást hívja háznak. Ezért nem értik legtöbben.
2018. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Bocsànat igen lehet nem fogalmaztam érthetően .

Szóval a szüleim panel hàzában lakunk . 3 -an ami most elég és jó. De szeretnènk egy kistesót amihez kène egy eggyel több szobás ház. :)

2018. dec. 16. 20:24
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tegyük már tisztába, könyörgöm!

Ti nem a szüleid panel HÁZÁBAN, (vagy az egész ház, benne az összes lakással a szüleidé?) hanem a szüleid panel LAKÁSÁBAN laktok, ami egy panelházban van!:)

Ez két különböző dolog!!!

A házban lehet lakás, de a lakásban nem lehet ház.

Tehát amiben most laksz, arról LAKÁSKÉNT beszélj, ne HÁZKÉNT mert baromi megtévesztő!

Ez az infó hasznos lehet neked, amikor mész ügyeket intézni a bankba, érdeklődsz a CSOK-ról, mert hivatalos helyen ez a tévedésed nagyon nem mindegy!

2018. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen a szüleim panel lakásában lakunk
2018. dec. 17. 02:54
 15/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez csak úgy járható ha eladjátok 15 millért és felveszitek a 10 plusz tizet. Így akkor a tíz millát tudod törleszteni. Két átlagkeresetből még így se egyszerű. Így is 30 évre ki kell tolni a törlesztést. De a pénz így elég. Bár ha meg nem haragszol épeszű ember nem építkezik manapság. Várjátok meg jövő évtől lesz új csok. Valamiféle falusi csoknak mondják. Lehet hogy használt házra jóval többet fognak adni mint most. Inkább érdemes használtban gondolkodni. Sokkal olcsóbb. Pláne így hogy van eladható lakás is. Én nem építkeznék. 10 éve belefogtam majdnem idegösszeroppanás lett a vége.
2018. dec. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
IGen mostmàr egyre jobban hajlok a használt felé. Ahogy olvasgatom mennyi ember megbànta az épitkezést. Viszont èn nagyon kezdô vagyok ebben a tèmában.
2018. dec. 17. 05:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!