Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz egy...

Szerintetek is rossz egy családiház?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnénk venni házat, de a szülők mindenáron lakásra akarnak rábeszélni. Mert a háznál udvart kell rendezni... Nekem ez nem akkora dolog. Nem akarom a gyerkeimet állandóan lepisszegni, hogy alattunk/felettünk laknak. Szeretnénk állatokat kutyus/cica. Kint az udvaron játszai, reggelizni, pihenni. Tudom, hogy füvet kell nyírni stb de ez tényleg visszatartó erőnek kell lennie?

Nektek mi a véleményetek?



2019. febr. 24. 12:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

A fűnyírás a jéghegy csúcsa.

Laktál valaha családi házban? Egy lakásban magadra csukod a bejárati ajtót és semmire sincs gondod. Családi házban pedig te felelsz mindenért, a ház előtti járda jégtelenítésétől kezdve a ház folyamatos karbantartásáig

2019. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Még szerencse hogy a panelben sose romlik el semmi. Se egy zár se egy csap.
2019. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen, de egy házban nem kell a szomszédokat hallgatni egész nap, a felújításokat, az ordibálást, a székhuzogatást,zuhogást meg vén banyákhoz alkalmazkodni.

És laktam gyerekkoromban családi házban, és mindig is ezt szerettem volna.

2019. febr. 24. 15:59
 14/17 anonim ***** válasza:
Na, hát ha már laktál is benne, és tudod, hogy jó, akkor neked nem mindegy hogy mi itt milyen válaszokat írunk, hogyan vélekedünk a családi házról? Tanulj, dolgozz, keress jól és vegyél egyet mmagadnak, ha ez az álmod! :)
2019. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

De gyerekszemmel nyilván más egy családi házban lakni. 5 évesen gondolom a házkörüli munkák nem foglalkoztattak.

Csupán arra voltam kíváncsi, hogy ti mit gondoltok, tényleg olyan ijesztő udvartrendezni meg hasonlók mivel ezzel riogatnak.

2019. febr. 24. 18:48
 16/17 anonim ***** válasza:

Én családi házban nőttem fel, és jelenleg is abban lakom, semmi probléma vele! Nagyon jó érveket sorolták fel eddig, teljesen egyetértek!

- Családi házban a magad ura vagy, és az udvari zaj kivételével semmiben nem kell a szomszédokhoz alkalmazkodni.

- Nincs lakbér, se közös költség, csak a rezsi.

- Egy családi háznak ÁLTALÁNOSSÁGBAN nagyobb a lakótere, mint egy lakásnak, így van elég hely, nem kell szűkölködnöd.

- Nem muszály a veteményeskert, ha nem akarod, az udvaron lehet csak fű és fák, így legfeljebb csak füvet kell nyírni.

- Az udvar a saját magánterületed, körbekerítve, így ott a gyerekek bármikor szabadon játszhatnak a friss levegőn, nem muszály játszótérre menni velük.

- Szintén tökéletes példád volt nyaranta kint az udvaron reggelizni, pihenni a természetes napfényben, friss levegőn!

- Kutya, macska is szabadon lehet akár, nekik is nagyobb életterük van, jobban érzik magukat.

Ha a szülőket szembesíted ezekkel az érvekkel, reálisan Ők is be fogják látni, hogy ez mind igaz! Átmenetileg 6 évig laktam lakóparki társasházban is, de az udvar, és az emeletes lakások külön-külön földszinti bejárattal is inkább a családi ház környezete felé hajlott, mintsem a panel felé. A lakás is jó lehet abból a szempontból, ha az ember nagyvárosi életre vágyik, ahol látszik, hogy nem kihalt, hanem nyüzsög az élet, biztosan azt is meg tudnám szokni, de szerintem családi házban élni sokkal jobb!

2019. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Pont annyi munkád lesz amennyit csinálsz magadnak. Mint mondtam ha nincs veteményes akkor csak kis fűnyírás.
2019. febr. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!