Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz egy...

Szerintetek is rossz egy családiház?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnénk venni házat, de a szülők mindenáron lakásra akarnak rábeszélni. Mert a háznál udvart kell rendezni... Nekem ez nem akkora dolog. Nem akarom a gyerkeimet állandóan lepisszegni, hogy alattunk/felettünk laknak. Szeretnénk állatokat kutyus/cica. Kint az udvaron játszai, reggelizni, pihenni. Tudom, hogy füvet kell nyírni stb de ez tényleg visszatartó erőnek kell lennie?

Nektek mi a véleményetek?



2019. febr. 24. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
nem
2019. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A családi ház az én házam,én váram .

Miért kellene egy lakó közösségben leélnem az életemet ,ha az nem tetszik eleve .A ház körüli munkákat is lehet örömmel végezni,néha fárasztóak is.És elmondhatom ,ezt én tettem ilyenné,vagy olyanná,mert erre is képes vagyok .

Mielőbb legyen csak saját házatok,szép hozzávaló kertel,udvarral .

2019. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Sok a munka a ház körül. Nálunk konyhakert is van+ baromfiudvar, így a hétvége általában kertészkedéssel telik. Nincs kire hagynunk az állatokat, ezért nyaralni nem járunk. Kötöttséget jelent a kertes ház, az biztos. Ha elromik valami, akkor nem annyi a javítás, hogy szólok a közös képviselőnek, hogy pl. potyog a vakolat.

Ennyit a nehézségekről.

Én soha nem költöznék vissza a kényelmes kis lakásunkba. Több szabad időm volt, de én nagyon szeretek kertesben lakni.

2019. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én csak pici udvarra gondolok, ahol max egy pici virágoskert van. Ott milyen házkörli munkát kell még végezni? Fűnyírás, kertet megcsinálgatni. De ezeket se minden nap kell... Szóval nem értem miért van ezen mindenk fenn akadva a környezetemben.

Köszönöm a válaszaitokat, megerősítettetek a családiház gondolatában. :)

2019. febr. 24. 13:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, plusz munka.

Viszont számomra a családi hát kerttel, sokkal többet ad.

Udvar kutyákkal, kerti tó halakkal, virágokkal, egy laza esti nyársalás, bográcsozás. Gyerekeknek saját homokozó, kis játszótér és ezer más. A másik, lakhatsz egy dobozban. Ahol, mint írtad, vagy téged, vagy te zavarod a szomszédokat.

2019. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Hát azért jobb lenne ha nem a szülők döntenék el hogy neked mi a jó. A kertesház körüli munkák nehézsége csak rajtad áll. Egyrészt a porták se egyformák. Van kissebb nagyobb , közepes. És lehet füvesíteni az egészet pár bokorral fával. Hetente két óra fűnyírás . Ennyi. Aztán kiskonyhakert kis munka. Nagy nagy munka. Ez logikus szerintem. Állatok megintcsak plusz kötöttség. Viszont finomabb mint a bolti. Ezt mind magad döntöd el. Mit bírsz. Én kerülöm a veteményezést mert nem akarok kapálni. Van gyümölcsfa és szőlő. Nyírom az alját és kész. Én pl nem bírnám lakásban. Kimegyek kiülök a kerti tóhoz ha van kedvem pecázom egyet. Nézem a halakat. Közben főzöm a pálinkát a kertben termő gyümölcsből.
2019. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tanya jellegű szomszédmentes házban nőttem fel, majd városi panelba költöztem. Mostanában adom el a panelom és visszaköltözök a családi házba. Például az egy áldás volt a családi házban hogy otthon a kenyéren kívül minden élelmet bőségesen megtermeltünk magunknak. Ott a maga ura lehet az ember. Egyik rokonom teljesen rezsimentesre csinálta meg az erdei tisztáson lévő tanyáját. Míg a lakásban sok a túlárazott költség. Ha van földed hozzá akkor gyümölcsöst alakíthatsz ki, kapirgáló tyúkokat tarthatsz, méhészkedhetsz, de ha nem szereted a napi elfoglaltságot az állatokkal akkor láttam már a család hússzükségletét megtermelő halastavat is. A gyerekeknek is jó a nagy szabad terület a rengeteg élménnyel a természetben.

Családi házban megcsinálhatod a városi lakás kényelmét ha akarod, hisz például a városi közös költség helyett le is nyírathatod a füvet. De városi lakásban nem fogsz tudni kialakítani több hektáros szabad teret a gyerekeknek. Ahogy csendet és tiszta levegőt sem. Szóval én többet vártam a városi élettől és lakástól, erre azt tapasztaltam hogy kevesebbet kaptam. De nyugdíjasnak akár ideális lakhely is lehet egy lakás, főleg ha a földszinten van és nem kell lépcsőznie.

Városon ha fizetésképtelenné vált a munkahelyem akkor gondban voltam hogy mit eszek és miből fizetem ki a számlákat. Míg falun nekem munkahely sem kellett, mert a gazdaság ellátott bőségesen mindennel.

2019. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

De én se nem tanyára, se nem konyhakertre, se több 100 hektáros gyümölcsösre gondoltam. Itt a városunkban vannak környékek, utcák, ahol egyszerű kis udvarok vannak, tényleg egy 2 tenyérnyi füves terület, néhol virágoskert. Nekem ez jelenti az 'udvart', de úgyan úgy városban laknánk.

2019. febr. 24. 13:39
 9/17 anonim ***** válasza:

Az enyém egyáltalán nem rossz, ezt bizton állíthatom! :)

Én szeretem. Az udvarral, a pincével, a garázzsal, a fészerrel és a nagy kerttel együtt.

Laktam kb. 10 évig lakásban, soha nem mennék vissza bele.

De persze ez csak egy vélemény, az én véleményem.

2019. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Több munka, nyilván, de bőven megéri!

Viszont min. 700-800 nm meglegyen, különben nagyon a szomszédok szájában lesztek, és rosszabb lesz, mint egy panelban!

2019. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!