Kedves Mindenki! Egy vegyes tüzelésű kazán felfűtésével van gondom, ebben kérném nálam tapasztaltabbak vagy szakértők segítségét. Az alap problémám, hogy nem tudom rendesen felfűteni a kazánt. (Kötelező kérdőjel: "? ")
Gondolom, hogy tüzeltél már vegyes kazánnal, mert nem vagy hülye a dologhoz!
Az lehet a probléma, hogy kicsi a kazán ehhez a nagy házhoz. De szerintem bőven elégnek kellene lennie erre a légköbméterre.
MIÉRT akarsz a drága brikettel fűteni? Mennyiért veszed? Milyen a fűtőértéke? Szívesen kiszámolom, hogy sokkal többe kerül mint a gáz.
Miért nem gáz? Azzal semmi probléma nincs, mint írtad.
Köszönöm a válaszokat!
Sorban reagálnék:
- Igen, a légköbméter alapján szerintem is elégnek kellene lenni, de nekem is az a gyanúm, hogy kicsi és/vagy már nem olyan a hatásfoka a kazánnak mint újkorában.
- A gázkazán a 90-es években gyártódott, faék egyszerűségű nyílt égésterű, 35-KW-os így attól tartok, hogy horror lesz a gázszámla ha csak ezzel fűtünk, legalábbis eddig mindenki ezzel riogatott. A gázkazánt lecserélni az új szabályzás miatt egy autó árával érne fel..
- Ha jól tudom a fabrikett fűtőértéke jobb mint a légszáraz fának, illetve most nincs időm-energiám a fa tárolásával és aprításával foglalkozni, a brikettet csak be kell adagolni.
- A kazánvédő szelepnek korábban utánajártam és nálam csak jelentősebb átalakítással lehetne bekötni, így ez önmagában nem működne mert nagyon sokba kerülne átalakítani (munkadíj főleg).
- A jelenlegi árak mellett nem inkább fával érné meg fűteni? (Én legalábbis ezt hallom mindenhonnan.)
sajt lajos - igen, nekem is ez a félelmem, illetve leglogikusabb, hogy nagyon sok a víz (a fűtés szerelő aki radiátort szerelte azt mondta több száz liter is lehet benne), de ezen nem tudok változtatni, vagy csak jelentős anyagi ráfordítással..
A szenes dolog is logikus, mármint, hogy régen ez volt, de szénnel biztos nem szeretnék fűteni.
- Igen, a szivattyú teljesítményét a minimumra állítottam, ezt írtam is a bevezetőben, de köszönöm a tippet.
Nekem az az érzésem, hogy a legkevesebbe kerülő beruházás, ha veszek egy nagyobb teljesítményű vegyes kazánt, vagy fizetem a csúnya összegű gázszámlát.. :S
Egy vegyestüzesélű kazán nem veszít a hatásfokából azért, mert öreg. Ha ki van takarítva rendesen, akkor ugyanúgy kell működnie, mint régen.
Amúgy jó, ha 50 százalékos hatásfokkal dolgozik egy sima vegyes.
Akik riogatnak a gáz árával, azok egyszerűen hülyék. Már nem megsértvén az ismerőseidet, de nem lehet rájuk mást mondani.
2010 előtt 140 forint volt egy köbméter gáz, most 105 forint körül alakul. Akkor 15 ezer alatt volt egy köbméter fa, most már 30 ezret kóstálja. 2015-ben még 19 ezerért tudtunk venni rönköt. Akkor miről beszélünk? Gáz ára évek óta változatlan.
Tehát mennyiért veszed a brikettet?
Nem hiszem, hogy lehet ezt ennyire számszerűsíteni mert túl sok a változó az egyenletben. Az, hogy mennyibe kerül 1 m3 gáz vagy 1 m3 tűzifa, esetleg mennyi a fűtőértéke 10 kg brikettnek azon lehet elmélkedni, de hogy lehet számokat varázsolni az emberi tényezőkből vagy a hibás készülékekből, helytelen tárolásból vagy felhasználásból, rossz kéményből vagy nem jól megtervezett fűtésrendszerből, a szolgáltató árképzéséből meg az ilyen olyan rendszer-használati díjakból, vagy a fakereskedő ügyeskedéseiből stb..
De amúgy érdekelne a dolog, ha te számoltál mostanában, hogy mi jön ki.
A fabrikettet 850/10kg áron vettem, a napraforgó brikettet 100-assal olcsóbban.
Én attól tartok, hogy ha tényleg meleget szeretnék csinálni a gázzal és nem csak 20 fokon eléldegélni akkor az zsebbe nyúlós lenne, míg a fával legalább meleget is csinálhatnék a pénzemért cserébe, de ezzel a kazánnal eddig nem sikerült, pedig most még nincs is hideg igazán..
"Az épület 2 szintes, szintenként 100m2"
-Nálam össz 100m2 és ugyanúgy két szintes 2005-s építés, szigetelés a téglában Porotherm 44-s.
Cirkó gázkazán Vaillant 24Kw, fizetek havi 15E átalányt (180E/év).
És nem fázunk, -5fő.
1. a kazán kicsi
2. nem fához való a kazán, szenet kell használni
3. kidobot/tartalékba teszed, és áttérsz egy modernebb !!!kényelmes!!!, ~környezetbarát gázfűtésre.
-már ha be tudsz ruházni kb 1M-t erre.
4. -alternatíva, ha több kéményed van és megoldható akkor több kandalló és úgy fűteni, bár ez szerintem nem járható út neked.
Keményfa brikett 19,5 MJ/kg 80ft/kg
Földgáz 34,94 MJ/m3 kb110ft/m3
Lengyel ömlesztett dara 29,31 MJ/kg 80ft/kg
MJ forint +kényelem aránya, -na vajon melyik?
"Cirkó gázkazán Vaillant 24Kw, fizetek havi 15E átalányt (180E/év)."
Azt elfelejtettem írni, hogy ebben, a meleg víz használat is benne van.!
Negyven éve épült kétszintes 200m²-es ház hőigénye kb.:20-22kW óránként (ilyen időben mint ami most van kb.: 10kW). Azaz naponta 240kW. Ezt egy 29kW-os kazánnal több mint 8 órányi fűtéssel tudod pótolni ha sikerül végig maximális teljesítményen üzemeltetni. Gyakorlatban ez inkább 10-12 óra alatt valósul meg.
Tehát kicsi a kazán.
Fával fütés kb. annyiba kerül mint gázzal. Ideális esetben is csak kb.:10%-kal olcsóbb. Ennél némileg olcsóbb feketeszénnel fűteni.
Brikettel drágább füteni mint fával. De többe kerül a gázfűtésnél is. A fa kilónkénti ára jelenleg 50Ft körül van ha rönkben veszed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!