Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezermesterek! Ti honnan...

Ezermesterek! Ti honnan tanultátok meg a sok szakmát?

Figyelt kérdés
Pl.Vízgáz szerelő,kőműves ,villanyszerelés stb.
2018. aug. 28. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. Villanyszerelő vagyok, azt is csinálom, de építőiparon belül nincs olyan amibe ne mernék belevágni, na jó, gázhoz nem nyúlok, ácsmunkához meg tényleg kevés vagyok. Az évek alatt látja az ember hogyan kell, ha kell kérdez. De mindent csak magamnak, szépen megcsinálom, csak elcseszek vele egy csomó időt. Másnak csak villanytszerelek.
2018. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerelni a nagyapám tanított meg. Erre pedig sokminden épül. Azaz, ha tudok szerelni, sokmindenbe bele merek fogni. És menet közben rájövök hogy meg tudom csinálni...

Ezen kívül, ha érdekel valami, megnézem az interneten, hogyan kell csinálni, és belefogok.

Ezen kívül van olyan szakmám, tudásom is amit pl okj képzés által szereztem.

A mai világban a tudáshoz hozzájutni sokkal könnyebb, tehetség és bátorság kérdése minden.

2018. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az ember sokat lát egy bizonyos munkafolyamatot, ami nem különösebben bonyolult, akkor megtanulja. Utána az esetleges problémák jelentkezésekor meg rákérdez, vagy valami.

Én alapból gépész vagyok, de az első munkahelyem lakásszövetkezet volt, ahol sokat jártam a villanyszerelőnek segíteni, és láttam, miket csinál. (De amúgy apám is szerelgetett itthon, már 6 évesen bepróbálkoztam, és le is verettem az automatát, amikor zseblámpaizzóból akartam 220-as világítást csinálni a macskának. Úgy megörültek, hogy nem haltam meg, hogy meg se vertek.)

Aztán divat lett a régebbi emeletes téglaházakban lakásonkénti vízmérőt szerelni, némelyik háztípusnál nagy átalakításokat kellett végezni a vízvezetékrendszeren, beugrottam a vizesek mellé segédmunkára, egyre több és bonyolultabb munkát bíztak rám. A végén már teljesen önállóan csináltam meg lakásokat.

A későbbi munkahelyeimen is hol ezt, hol azt lestem el. Itthon a festőtől láttam dolgokat.

Most már, ugye, van internet, és ha valamiből az alapokat ismerem, a részleteket az internetről, Youtube-ról is lehet csiszolgatni.

2018. aug. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is villanyszerelő vagyok. A suli 1 évében "Lakatos" alapképzést kaptunk, vágás, hegesztés (lánggal nem tudok) Betonozni, zsaluzni nekünk kellett az elektromos aknákat így az is pipa. Fából is bármit meg tudok csinálni (úgy mint vasból csak más szerszámok kellenek ráadásul fából egyszerűbb). Festeni szerintem mindenki tud (glettelni már nem annyira). Kőművesektől el lehetett lesni hogy hogy legyen valami egyenes vagy függőleges. 0-ról tökegyedül felhúztam a telekre a kétszobás faházat tervezéstől a tetőfedésig. A szomszédom ablakcserékkel foglalkozott, így együtt kicseréltük a bejárati ajtómat. Legközelebb egyedül is menni fog akár az ablakcsere is. A gázhoz nem értek.
2018. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én magamtól tanultam meg mindent, de ma már kevés a tudás,kell a papír is róla, ezért épületgépész technikus leszek ha minden jól megy
2019. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!