Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezermesterek! Egy ilyen...

Ezermesterek! Egy ilyen polcot hogy lehet feltenni a falra?

Figyelt kérdés

Új albérletemben hever néhány polc a földön, melyeket szeretnék hasznosítani, azonban első ránézésre fogalmam sincs hogyan tehetném ezt meg. A polcok hátulján ilyen akasztó jellegű valamik vannak:


[link]


A problémám, hogy nem tudom mi ennek a másik fele, vagyis a falra mi kerül, amire ez felakasztható? Feltúrtam a lakást, de nem találtam hozzá semmit, a tulajdonos pedig nő lévén nem tud válaszolni a kérdésemre. (Én is nő vagyok, mielőtt megszólnátok a rossz májú általánosításért. :))

Mi ez? Lehet-e venni valami mezei boltban?



2015. aug. 28. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

egy csavar is jó amiből annyit hagysz kilógni amire rátudod akasztani, de biztonságos hossz van a falban is, vagy van kifejezetten ilyen

[link]

2015. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
persze ez is a megfelelő méretben ami megtartja a súlyt
2015. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz a kép alapján, de nekem ez inkább egy eltört kivetőpántnak /ajtózsanér/ tűnik.


[link]


[link]


Legegyszerűbb, ha veszel két konzolt, és arra rakod a lapokat.

Barkácsárúházakban, Ikeában kapsz sokfélét.


pl.: [link]

2015. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nem kivetőpánt, ez egy ilyen akasztó
2015. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez nem kivetőpánt, minden polc hátulján két-két ilyen akasztó van.

Csavarra nem merném felakasztani, az egyik különösen nehéz (egyedi szekrénysor tévéállvány feletti polcos része). Két ilyen akasztónak kell megtartania egyben ezt a "falat", amely három polcból és egy kis fiókos részből áll. Félek, hogy egy csavar feje nem tudná megtartani és vagy letörik, vagy leugrik róla. Ugyanez a problémám a "kampós csavarral" is.

Nekem az a gyanúm, hogy kellene lennie egy ellen oldalának, ami szintén ilyen kampós és megfelelő mélységben rögzíthető, illetve a kampó is kellően "tartós". Egyszerűen ötletem sincs hogy oldjam meg.

2015. aug. 30. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Hidd el, hogy a válaszolók segíteni szeretnének neked, de ilyen rossz leírás és alkalmatlan fotó alapján szinte lehetetlen. Egy általános értelemben vett polc tulajdonképpen egy adott vastagsággal rendelkező sík lap, aminek van egy adott hosszúsága (mint legnagyobb méret), van egy mélysége (amennyire kinyúlik a faltól, ez egy közepes méret) és van egy polc anyagvastagság (ez a legkisebb méret). Amikor úgy fogalmazol, hogy "A polcok hátulján ilyen akasztó jellegű valamik vannak...", akkor bizony nem lehet érteni, hogy milyen hátuljára gondolsz. Egy felszerelt polcnak van felső fele (oldala, amire rakodnak) és van egy alsó fele (oldala, amire értelemszerűen nem lehet rakodni). "Hátulján" legfeljebb a polcnak a falhoz eső felét lehet érteni, azon azonban bármilyen szerkezet maradványa van, az felakasztásra nemigen használható. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a fotó alapján ez valamilyen kivetőpánt maradványának vagy bútor összehúzónak látszik, de semmiképpen sem akasztónak. Elképzelhető, hogy egy több darabból álló, elemekből összetett bútor valamelyik darabjáról azt gondolod, hogy polc, de a valóságban egyáltalán nem volt polc funkciója. Ha mégis polclapként akarod hasznosítani, akkor valóban valamilyen konzolra kellene tenni, de előbb a méretei és a várható terhelés alapján meg kell határozni, hogy a konzolok milyen távolságban legyenek, mert ezek a laminált pozdorja lapok csak óvatosan terhelhetők, könnyen hajlanak.
2015. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsónak

[link]


itt van pl ez a polc ennek a fallal párhuzamos lapjába van besüllyesztve az az akasztó (ismétlem nem kivetőpánt darabja)

2015. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, a háromból 2 polc pont ilyen jellegű.

Mint kiderül ugye egy-egy szekrénysor darabjairól van szó, a polcok két oldalán lévő szekrények között volt egy sín, ezen voltak a polcok akasztóinak ellendarabjai. A tulajdonos költözéskor a szekrényeket sínekkel együtt elvitte és sajnos nem tudja előkeríteni őket. Mivel házi praktikát nem találtunk rá, ezért a héten eljön egy asztalos és megpróbálja valamilyen megoldással feltenni őket a falra. Majd megírom mi lett belőle, hátha másnak is jól jön a későbbiekben.


Nem értek hozzá, így nyilván nem tudtam ennél pontosabb leírást adni. Számomra a polc hátulja értelemszerűen a fal felé eső síkja. Sajnálom ha érthetetlen lettem volna és köszönöm a segítő szándékú válaszokat!

2015. szept. 7. 07:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!