A Szervezeti Működési Szabályzat szabályozza a lakóház fűtését és vízdíjat? Bővebben lent.
Csak akkor lehet mérőórát felszereltetni, ha mindenki beleegyezik. Nekünk volt egy lakásunk, amiben nem volt vízóra. Kb fél évig be se tettük a lábunkat a lakásba, mert nem ott laktunk, hanem az ország másik felében, kb 200km-re onnan. Mégis minden hónapban ugyanúgy ki kellett fizetnünk a havi több ezre forintos vízdíjat, mint annak, aki naponta többször is pancsol a kádban.
A közös képviselőt ez nem érdekelte, nem akart azzal foglalkozni, hogy egyel kevesebb lakásra ossza le a a ház teljes vízdíját.
Mérőórát sem lehetett felszereltetni, mert a többi lakó nem akart ahhoz hozzájárulni, hogy megváljanak egy ilyen marhától, aki önként fizeti a vízdíjuk egy részét.
A fűtésnél szerintem sokak örülnek annak, hogy napközben, mikor amúgy sincsenek otthon nincs fűtés, így alacsonyabb a fűtésszámla. Valószínűleg én is ezt preferálnám jobban.
Persze az is igaz, hogy aki egész nap otthon van, annak ez bosszantó és kényelmetlen.
Ilyen esetben úgy tudom, hogy a többség dönt. Esetleg azt tudod tenni, hogy ha nagyon hideg van napközben, hogy hősugárzókkal fűtesz arra a néhány órára. De az biztos, hogy drágább lesz így, mint a központi fűtéssel.
A fűtéssel kapcsolatban az nincs valahol szabályozva, hogy ha fűtési szezon van, akkor egész nap kell mennie a fűtésnek?
A házban csak 2 lakónak van vízórája, a többi pedig úgy fizet, hogy egy lakásban ahány fő lakik. Kisgyerek születik, Ő is egy főnek számít?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!