Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne páramentesíteni...

Hogyan lehetne páramentesíteni a lakást?

Figyelt kérdés

60%-os a páratartalom. Egész nap megy a klíma 24fokon, Dry üzemmódban. A legalja eddig 55% volt...

Szellőztetnénk, de mivel víz mellett élünk, kint még annál is párásabb a levegő, főleg nyáron.

Próbálom a klíma száraz levegőjét ventilátorral minden szobába eljuttatni (amúgy két klíma megy).

Sólámpa is van a szobámban...


Milyen megoldást tudtok?



2018. jún. 8. 10:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


"Hogyan lehetne páramentesíteni a lakást?"

Komplex modernizálással,falakat,padló,tető vizkötő szigeteléssel újra vakolni.Nyilászárok cseréje :(

Olcsó házzal mi is igy jártunk.”5 milliós kedvezményes felújítás"....

2018. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Komolyabb párátlanító készülékkel. Én is most szembesültem a problémával, félszuterén lakásba költöztem, tegnap vettem páramérőt, most 52%-ot mutat, de tegnap (kicsit esett) felment 65-re. 50-60 között még jó, de felette már nem. Szellőztetni muszáj, mert anélkül semmi levegő nem jönne be, még két ventilátorral kombinálva sem elegendő. Ma estétől komoly eső várható, kíváncsi leszek, milyen lesz a páratartalom, de a végső megoldás valószínűleg egy páramentesítő gép lesz.

Itt hasznos infókat találsz:

[link]

2018. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A párás kültéri levegő biztosításáról annyit, hogy éjszaka hűvösebb van, nyilván akkor nem megy a klíma.

Viszont reggelre megint 60%, mert egyszerűen belehelem éjszaka...

És ha egész éjszaka nyitva van az ablak és szellőzik, akkor lemegy 55-re.

2018. jún. 17. 09:11
 14/14 anonim ***** válasza:

Én már egy hete mérem, 55-60% között szokott lenni. Egyszer ment fel 65-re, esős időben.

60-ig nekem még megfelel, azt nem érzem párásnak.

A mérőt azért vettem, hogy megbizonyosodjak, van-e szükség páramentesítőre (félszuterénban lakom), de eddig úgy tűnik, nem feltétlenül kell.

2018. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!