Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne páramentesíteni...

Hogyan lehetne páramentesíteni a lakást?

Figyelt kérdés

60%-os a páratartalom. Egész nap megy a klíma 24fokon, Dry üzemmódban. A legalja eddig 55% volt...

Szellőztetnénk, de mivel víz mellett élünk, kint még annál is párásabb a levegő, főleg nyáron.

Próbálom a klíma száraz levegőjét ventilátorral minden szobába eljuttatni (amúgy két klíma megy).

Sólámpa is van a szobámban...


Milyen megoldást tudtok?



2018. jún. 8. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Páramentesítő készülék?
2018. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Napközben 8-9 órakor vagy este szellőztessetek , oxigén kell mindenképpen .
2018. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Éjszaka végig nyitva van az ablak, de még akkor is nagy a pára. Reggelre megy le 55%-ra...

Páramentesítőben nem hiszek. Látványos, de nem ér valami sokat.

A klíma meg dolgozik, ahogy tud.

2018. jún. 8. 12:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez egész jó, én örülni szoktam ennek, itt tegnap 70% volt. Most a szobámban 63, ez baba. NEM tudunk mit tenni, ez ennyi, ha párás az idő, már gondoltam mindenre, de úgy tűnik, el kell fogadnom, hogy ez viszonylag párás ház és nagyon remélem, hogy nem sok tartósan esős nyár lesz az életemben.


Télre van párátlanítógép, de akkor általában a szellőztetés is jóval hatékonyabb, mint nyáron...

Klíma csak az álmaimban szerepel, akkor ezek szerint az sem képes csodákra? Na mindegy, ha 55-60-ra leviszi, az is jó. Pár éve volt egy meleg nyár, az volt ám a rettenetes. Szinte folyamatosan 70% fölötti pára, ami ugye már penészedést okozhat, de a párátlanítót nem használhattuk, mert rengeteg hőt termel. Csak a nagyon kötelező minimumszinten szellőztettünk, hiszen a szellőztetéstől iszonyúan párásodott a ház.

2018. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még kiegészítem. A párátlanítógép (rendes, komoly darab kell ilyen páratartalomnál egy házhoz s napi sok órát kell nyomni, ha különösebb változást akarunk) nemcsak zajos, de nagyon energiaigényes, ennek megfelelően roppant erősen fűti a házat. Ezért nem tudjuk nyáron használni. Hamarabb lesz 30 fok, mint ahogy a pára különösebben megmozdulna, én pedig 26 fokban is haldoklom. Mondjuk klímával kombinálva lehet, hogy levinné a párát, komoly áramfogyasztás mellett, persze, hiszen azért melegít, mert az áramot hővé alakítja, sok áramot sok hővé.


Bár engem zavarna, ha klímát ÉS párátlanítógépet kéne használnom egyszerre, ha a klíma tud párátlanítani...

A 60% pedig a normális embernek való páratartalom teteje, az még nem érződik rossznak.

(Aludtam már 90%-ban, határozottan ismerem a 60, 70, 80, 90 közti különbséget. A 60 nekem jó. Lehet, hogy az 50 jobb, ezt nem tudhatom, nem igazán tudom megkülönböztetni s a házamban soha, semmiképpen nincs olyan száraz levegő több, mint pár percen túl.)

2018. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálam sajnos a hangszereknek nem mindegy... 60% a teteje, a basszusgitárom fém alkatrészei rozsdásodnak. Nem akarom hogy a többi (azóta vett) hangszer is így járjon.

2018. jún. 8. 20:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Hoppá. Nos, erről nem tudtam. Nálunk csak a sószóró rozsdásodik néha, de az azért speciális téma.


Akkor szomorú, hogy a klímád nem tud szárazabb levegőt csinálni :(

Nem tudod az érintett tárgyakat egy olyan szobában tartani, ahol jobban vigyázol a szárazságra? Hogy hogyan, azt nem tudom, én beraknám egy hűvösebb kicsi szobába, amit gyorsan párátlanítani tudok a párátlanító gépemmel. Hogy a klímával mit tudsz csinálni lokálisan, azt nem tudom, sosem volt még klímám.

Ugye ahol az ember van, konyha, fürdőszoba, ruhaszárítás, azok a helyiségek párásodnak jobban. Ezért sem nyitjuk egybe itthon a száradó ruhák helyiségét a többivel, mert a pici helyiséget könnyen, hamar kiszellőztetjük, párátlanítózzuk, de ha elterjed az egész házban, az neccesebb (a párátlanító eleve sokkal hatékonyabb nagy pára esetén). Ha egy szobában ritkán tartózkodsz s mindig csukva tartott, jól záró ajtó választja el a ház többi részétől, ott a páratartalom is kisebb lesz (hacsak a szellőztetés nem rontja el a párás nyarakon).

2018. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A dolgozószobámban vannak a hangszerek, legtöbbször én is itt vagyok. A klíma levegője bejön, de a pára 60%.

Nem tudok mit csinálni... már konyhasót raktam kis tálkákba, hátha szív magába valamit.

2018. jún. 9. 22:36
 9/14 anonim ***** válasza:
A konyhasóval nem fogsz sokat érni, naponta literszámra kéne kivonni a vizet, hogy egypár százalékot csökkenjen a páratartalom...
2018. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Éjszaka végig nyitva van az ablak, de még akkor is nagy a pára. Reggelre megy le 55%-ra... "


Ha ellene dolgozol a klímaberendezésnek is, akkor ne csodálkozz. Alapfeltétel, hogy akár klímaberendezés, akár párátlanító, a helyiségbe nem szabad külső levegőt engedni, hiszen akkor folyamatosan biztosítod a párás kültéri levegőt. Szigorúan zárva kell tartani az olyan helyiségeket, ahol viszont van természetes vagy mesterséges szellőzés, mert a kéményhuzat is jelentős mennyiségű benti levegőt szív ki, ami aztán a nyílászárók résein át kívülről pótlódik. Az elektromos párátlanító (kompresszor vagy Peltier-elem) légszárító hatása nem rosszabb, mint a klímaberendezését, hiszen kompresszoros készüléknél mindkettő hasonlóan működik, legfeljebb a hideg/meleg oldal különválasztásában vagy együtt tartásában lehet az eltérés.

2018. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!