Mit tehetnék, hogy újra jöjjön a meleg a jéghideg
hálószobába? Központi fűtésű, régi 1985-ös családi
házról van szó. Részletek alább!
Figyelt kérdés
A kazán a pincében van, a házban van 4 szoba, a hálóban egyik napról a másikra leállt a radiátor. Gondoltuk, hátha kevés a víz a rendszerben, ezért megkértünk egy ismerőst, hogy menjen föl a padlásra, aki rakott is bele vizet (ő is azt mondta, kevés volt csak benne). A helyzet nem lett jobb, még másik 2 radiátor is leállt, miután begyújtottunk aznap. Ma az újabb begyújtásnál ugyanaz a 2 radiátor egészen langyos lett, a hálóban lévő továbbra is jéghideg. Szeretném, ha valaki szájbarágósan leírná ide, hogy mihez kezdjünk, hogy újra jöjjön a meleg. Azért szájbarágósan, mert mi nem értünk ehhez sajnos, de megfagyni se szeretnénk.
2018. márc. 1. 18:50
1/9 anonim válasza:
Szerintem okosabb lenne kihívni egy hozzáértö embert, mert ha nem értesz semmit hozzá, akkor hiába ír bárki bármit is.
2018. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
És ha elfagyott , jégdugó zárja el az utat ? Nem volt kialvása a tűznek folyamatosan égett és meleg volt ?
2018. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Nincs mit leírni, mert először meg kell keresni a hiba okát. Lehet, hogy szivárog valahol a rendszer, de az is, hogy a keringető szivattyú haldoklik. Vagy más. Ezt először ki kell nyomozni.
2018. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 Shai-Hulud válasza:
Lég-te-le-ní-tés. Ennél szájbarágósabban nem tudom elmondani.
A fűtés azért szokott leállni egy-két radiátornál, mert a víz fogyása miatt levegő kerül a csövekbe, a radiátorba, és a keletkező levegő buborék elzárja a fűtővíz útját. Ez főleg a régebbi, gravitációs fűtéseknél fordul elő, mint amilyen valószínűleg a tietek is, azoknak van a kiegyenlítő tartálya felül.
Végig kell járni az összes radiátort egy légtelenítő kulccsal, ehhez nem kell vizes szakember, szerintem magad is meg tudod csinálni.
Légtelenítés után viszont ne felejtsd el ismét feltölteni a kiegyenlítő tartályt!
2018. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Fűtési szezon előtt mindig fel kell tölteni a rendszert vízzel, nyáron a nyílt rendszerből sok víz elpárolog. Utána légteleníteni kell, és nem lesz gond egész télen. Persze most is meg lehet csinálni.
2018. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Csakhogy az ilyen régebbi házak radiátorán nem biztos hogy van légtelenítő. Egy öntött vas radiátoron biztos nincs. Az lehet hogy még utána kell tölteni a víznek a padláson. Vagy jégdog van a padláson lévő kiegyenlítő tartályba bemenő vascső végén. Ezért nem tud megfordulni a víz. Ekkor viszont ki kell szívni merni a kiegyenlítőből a vizet és tűzforróval feltölteni míg a jégdugó kiolvad. És ilyenkor télen be kell csomagolniba kiegyenlítőt.
2018. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Fogadd meg azt a tanácsot, hogy hívj ki egy hozzáértőt, mert így vaktában (látatlanba) bármit lehet tanácsolni. A rendszer kiépítésétől eltelt időben is volt fagyos tél és akkor a hiányosságokat nyilván pótolták volna.
Viszonyításként leírom a mi rendszerünket. Valamikor a 40-es évek második felében építették ki. Tárulási tartály a padláson egy fűrészporral teli nagy faládában. A túldolyója levezet a mi wc-tartályunkba. A tágulási tartály légteréből egy vékony cső vezet le a mi konyhánkba, itt a végén egy kis csappal. Azaz a légtelenítés a tágulási tartály légterébe történik. A rendszert vízzel feltölteni a mi konyhánkból lehet a vízcsapra csatlakozva.
A fentiek miatt sem értem, hogy mit töltött az ismerős a padláson a hová, mivel jól megtervezett tágulási tartálynak nincs betöltő nyílása azon a szinten, ahol a tágulási tartály van.
2018. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Jobb ha szamembert hívsz. Mert levegős rendszer (halhatóan csobog), fagyás (növekvő üzemi nyomás), iszaposodás ("ok nélkül" hidegen maradó radiátorok), okait ő fogja legkönnyebben megtalálni.
2018. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Nem mindenhol lehet tölteni a padlás tágulásiát csappal. Vagy a rendszert. Így pl nálunk se. 50 éve nem volt ezen hangsúly. Ezért ha fogy egy két vödörrel fel kell vinni és beleönteni a tartályba.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!