Társasházban minden lakásban kell lennie kéménytisztító ajtónak (vagy szellőzőnek)? Többi lent.
Adott egy albérlet, ahol a konyhában és a fürdőben le lett szerelve a régi gázbojler, melegítő. A kéményseprős cég (katasztrófa védelelem, vagy főkütész mit tudom én) cég előzetes engedélye alapján, a konyhában villanybojler került felhelyezezésre, kémény "nyílása" ledugaszolva, cső elzárva stb. Gázszerelő végezte. Visszavittük a papírt az elvégzett munkáról. Jönnek is majd ellenőrizni. Na de, a kérdés az, hogy hol lehet ilyen nyÍlás? A szobában parapet van, az kifelé nyílik ugye, a fürdőben, és a konyhában pedig nem találok ilyen "szellőző" jellegű, gondolom én rácsos ajtót... törvényszerűen kell lennie minden lakásban? Merre, hol találom? Konyhában kb. egy méterig van tapétázva, fürdőben végig festve, tehát látni kellene, nem?
Köszi előre is a segítséget!
Köszi!
Tehát a konyhában, ahol volt a gázbojler, felül ott a csőnek a nyílás (bedugaszolva), és alul abban a vonalban kell lennie a tisztító ajtónak? És ha le van tapétázva, akkor felszedetik? Én jártam ott, mikor még tapétázás előtt volt a konyha, de nem tűnt fel, hogy ott ajtócska lenne, ezért gondolom egy betonlap az... Vagy csak simán büntetnek? Nálunk már semmi nem megy a gyűjtőkéménybe, az számít?
köszönöm a válaszokat!
Ezt találtam a hivatalos honlapon:
A közvetlen veszélyt nem okozó, de élet- és tűzvédelmi szempontból veszélyt hordozó hibák
A továbbiakban leírt kéményhibák esetében a jogszabály a következő sormunkában végzett ellenőrzésig időt biztosít a tulajdonosnak a hiba kijavítására. Mivel közvetlen élet- és tűzveszély nem lép fel, ezért a kéményseprő-szakember nem állíttatja le azonnal a kémény és a tüzelőberendezés használatát. A hibát a tanúsítványban rögzíti, amelynek egy példányát átadja az ingatlan használójának, tájékoztatja az észlelt problémáról és nyomatékosan felhívja a figyelmet a hiba mielőbbi elhárítására, javítására.
A javítást a kéményseprő a következő sormunka alkalmával ellenőrzi. Amennyiben a javítás megtörtént, feloldja a függőben lévő eljárást. Amennyiben a hibát nem, vagy nem megfelelően hárították el, úgy értesíti a hatóságot, és ekkor már intézkedik a tüzelőberendezés használatának megtiltásáról. A tiltást kizárólag a hiba kijavítása után, megrendelt műszaki vizsgálat elvégzésével oldhatja fel.
Kettes hibakód
2/a: Nem megfelelő az égéstermék-elvezető tisztítási, ellenőrzési feltétele
Az ellenőrzés és tisztítás nem biztosított azon égéstermék elvezető-berendezések esetében, ahol nincs az alsó bekötés alatt elhelyezkedő tisztítóidom, illetve tisztítóajtó, vagy nincs felső tisztítóidom, tisztítóajtó és a kitorkollás sem megközelíthető.
Amennyiben a vizsgálat során a kéményseprő-szakember nem tudja az égéstermék-elvezetőt megfelelően ellenőrizni annak szabályos ellenőrzési nyílásain keresztül, nem bizonyosodhat meg arról, hogy a kémény alkalmas-e a használatra, és nem adhat ki megfelelőséget igazoló tanúsítványt sem. Ugyanez az eset következik be akkor is, ha a tisztítást nem tudja elvégezni, mert nincs, vagy nem hozzáférhető a tisztítóidom, és felső tisztításra tetőkibúvó vagy kéményseprőjárda hiánya miatt nincs lehetőség, vagy a feljárólétra rossz.
Remélem, megússzuk egy figyelmeztetéssel, és nem egyből kics...nek velünk... és lesz idő javítani, ha kell.
Amúgy még nagy kérdés, hogy eddig nem volt ilyen jellegű figyelmeztetés a lakásnál (elvileg).
Nem értem a problémádat.
Ha meg van szüntetve a gázzal működő szerkezet, akkor csak azt ellenőrzik, hogy nem szelel-e a kémény nyílása, azaz a másik lakásból nem tud-e bejutni az égéstermék.
Ha egyszer le van tapétázva, akkor nyilván nem szelel.
De mint írták, ha belekötnek is valamibe, akkor először felszólítanak. Fordított esetben, ha most csinálnátok a gázbojlert, akkor megtiltanák a használatát, de hát te úgysem akarod használni.
Kedves utolsó!
Nyilván parázom, mint törvénykövető honpolgár, aki azt tapasztalta eddig, hogy a szolgáltatók az élő fába is belekötnek. Ha nem is nézik meg ezt, de gondol egyet a fekete és megnézné, én meg azt sem tudom, eszik-e vagy isszák, lehet-e simagatni, akkor mi van? Nyilván, mint teljesen laikus, kérdeztem... Ha be van csempézve, falazva, tapétázva, de attól még ott van, akkor jár-e valami bűntetéssel, figyelmeztetéssel?!
Erre kaptam válaszokat (meg arra is, hogy mi a tököm ez és merre kell, legyen), amiért hálás vagyok.
Nekem mondod? Főleg a sok maszekolástól van ki a tököm! Utána meg kapkodjuk a fejünket, hogy lehet helyrehozni... Főleg a régi lakásoknál, itt is volt már mindenféle kalandom a villanyszerelővel, aki fogta a fejét, hogy ezzz micsoda???
Sanda gyanúm, hogy a fürdőben lesz, a csempe alatt! De majd meglátjuk...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!