Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy varrással, varrógéppel...

Egy varrással, varrógéppel kapcsolatos kérdés. Egy gyereknek sokkal könnyebb egy gyerek varrógépet használni (nem játék gép! ), mint egy komolyabb gépet, amin van ujjvédő, és egy spéci pedál hozzá, hogy lassabban varrjon?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisgyerek ne varrjon géppel. Ha legalább 12-13 éves, akkor megtanulhat rendes gépen varrni. A pedálozást is meg kell tanulni.
2017. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem ezt kérdeztem. A kisgyereknek majd eldontik a szülei, hogy varrjon-e varrogeppel vagy sem. :-/
2017. ápr. 22. 06:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit akarnak a szülők? Csak azért kap varrógépet, hogy tudjon vele játszani, vagy azért, hogy varrni is megtanuljon vele? Ezzel nem tanul meg varrni.

Egy gép olyan gyorsan továbbítja az anyagot, amilyen erősen nyomják a pedált! Az ujjvédőt nem is értem. Hogy kerülne a gyerek ujja a tű alá?

2017. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, Második!

A gyerek varróleckéket vesz egy profi varrónőtől, mert nagyon szeretne megtanulni varrni. A gyerekgép Janome sew mini deluxe, ha rákeresel, meglatod, de igen, azon meg lehet tanulni varrni. Ha gyerek vagy. Mint írtam, nem játék gépről van szó.

Egy hatéves viszont nem érzi úgy a pedált, mint egy felnőtt, hogy azzal a gyorsaságot tudja irányítani, miközben a kezével az anyagot vezeti. Ezért kell a külön speciális pedál.

Az ujjvedo a tanarnenije szerint sem fontos, elég ertelmes kislány ahhoz, hogy ne tegye az ujját a tű alá.

2017. ápr. 22. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban profi varrónő, aki tanítja, annak tudnia kellene, hogy semmi értelme a csökkentett sebességű pedálnak. Minden varrást lassan kell kezdeni és befejezni is. Ehhez meg kell tanulni a pedál használatát, és ez 6 évesen is lehetséges.

Amíg nem tesz szert gyakorlatra, addig ezen a gépen is előfordul, hogy "megugrik" a gép, ahogy a rendes gépen is.

Ha majd rendes gépen akar varrni, azon újra meg kell tanulnia a pedál kezelését.

2017. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud esetleg válaszolni a kérdésemre, szívesen venném. Olyanra gondolok, aki érti, miről beszélek, mert látott már gyerekvarrogepet, felnőtt varrógépet és hat éves gyereket.
2017. ápr. 23. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan cuki, ez a varrógép, hogy én akkor is megvenném, ha nincs különösebb előnye. Ha van rá pénzed vedd meg, aztán ha kinövi eladod és kap egy nagyot. Amúgy szerintem a nagy géppel is tud varrni, emiatt nem kéne, de a gyereknek biztos tetszeni fog, főleg színesben.

Engem a nagyi tanítgatott annó varrni, egy klasszikus lábbalhajtós Singer gépen, imádtam és nem volt nehéz a kezelése, ehhez képest egy mai gépet is könnyű kezelni. mondjuk inkább 8-10 éves lehettem, lehet a 6 éves gyerek még apró és a méretei miatt is jobb lehet a gyerek gép.

2017. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!