Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szegedre költöző személyt...

Szegedre költöző személyt mennyire nézik ki a nem szegedi beszéde miatt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 8. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Yoo, szegedi srác vagyok.


Semennyire. Az egyetem miatt elképesztő sokan jönnek a világ minden tájáról, a szegedi tájszólás pedig már a mostani itt született fiatalokra sem jellemző, inkább néhány idősebbre. Semmilyen hátrány nem fog emiatt érni.

2017. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Semennyire. Sok a nem szegedi arrafelé. Inkább Szeged körüli városokban jellemzőbb az ö-vel való beszédstílus, pl Makó, Sándorfalva, Bordány, Zsombó, stb.


De Szegeden is előfordul :)


volt egy idő mikor én is átvettem, nagyon bele lehet asszmilálódni :)

2017. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Én Pécsen éltem 18 éves koromig, most 26 vagyok.

Soha senki nem említett semmit ezzel kapcsolatban. Mással kapcsolatban sem. Talán egy pici ragadt rám, és már véletlenül se mondok olyat, hogy veder (hanem vödör), fel kell seperni (fel kell söpörni).

Inkább időseket lehet hallani, akik nagyon ő-znek, de azt meg olyan szívesen hallgatom a villamoson :)

2017. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
* 18 éves koromban költöztem Szegedre, azóta élek itt és most vagyok 26 :))
2017. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!