Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vidékről Budapestre költöző...

Vidékről Budapestre költöző fiatal lány mire figyeljen, mikor lakótársat keres?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadnék tanácsokat. :)


L/19


2010. szept. 2. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
MIvel közös lónak túrós a háta leginkább arra, hogy egyedül tudjon kijönni valahogy, lakótárs nélkül.
2010. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szánj rá néhány napot, beszélgetést, ismerd meg, kicsoda, micsoda, mi a hobbija, hol lakott eddig és kikkel (ha lehet, ismerd meg őket is), mit szeret enni, hány testvére van, stb. Minden apróság, bugyutának tűnő dolog is számít.

Fiút ne keress, inkább, vagy ha mégis, legyen a háztartásban másik lány is. Mégiscsak...

Írásban rögzítsétek, hogy lakótársak egymás közt milyen arányban osztják el a költségeket, kire hárul ilyen-olyan költség.

Pl. tisztítószerek, klozetpapír - valami havi közös kasszát csináljatok.

2010. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. szept. 2. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek a fontos kérdések:

milyen az életritmusa (éjjel kettőkor még császkál-e a lakásban, amitől nem tudok aludni)

mennyire igényel tisztaságot (én már a második albit fogtam ki, ahol a lakótársat teljesen hidegen hagyja a kérdés, így mindent nekem kell csinálnom)

mennyire társasági lény (egyrészt tudok-e vele beszélgetni, másrészt mennyire fog embereket felhozni)

mennyire gyakran szokott főzni és általában a nap melyik szakában (különösen ha te is főznél és kicsi a konyha)

van-e barátja/barátnője (ha nincs, akkor könnyen lehet, hogy hetente egy-egy új partnert fogsz találni a lakásban, ami sajnos nem biztonságos..)

mit tanul (tök jó, ha vannak hasonló tárgyaitok, mert akkor tudtok egymásnak segíteni)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, esetleg még arra figyelj, hogy kb azonos legyen az anyagi helyzetetek.

2010. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem a kérdésedre válaszolok, de egy jó tanács, ha már összeköltöztél valakivel: csinálj egy takarításos órarendet. Egyik héten tiéd a konyha+étkező, a másiké a fürdőszoba+wc, kövi héten fordítva. Ha betartjátok, nem lesz gond és minden héten takarítva lesz. :) Sajnos amikor első albérletben laktam, a lakótársam kb. félévente takarított. A kövi helyen ezzel kezdtem, hogy megoldható-e így, szerencsére simán működik. :) A szobátokért meg ti vagytok felelősek.
2010. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a takarítási és bulizási szokások a legfontosabbak. legalábbis számomra. utálom az igénytelenséget, és azt, ha nem hagynak pihenni normálisan.

a többiben meg csak megegyeztek vhogy.


én spec nagyon bírnék egy olyan lakótársat, aki elvan magában,és nem lóg a popómban 0-24.

2010. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kövi ...?
2010. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!