Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy távfűtés...

Mit jelent az, hogy távfűtés egyedi mérőórával vagy méréssel? Valójában gazdaságosabb-e egyéni szinten, mint a hagyományos távfűtés?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Melyik részét nem érted? Távfűtés, tehát távolról jön a fűtés, vagyis a hő. Nem a házban van előállítva. Egyedi mérőórával vagy méréssel, egyedileg, minden lakásra megmérik, hogy mennyi hőt (fűtést) használt el. Nyilván azért mérik, mert a számlázás is az alapján megy. Emiatt pedig csak akkor gazdaságosabb, mint a hagyományos, ha spórolsz vele. Ha gatyarohasztó meleget akarsz, akkor a hagyományos lehet gazdaságosabb.
2010. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Távfűtés egyedi mérőórával azt jelenti, hogy minden lakás-

ban a radiátorokra felszerelnek egy mérőórát, ami úgy néz ki mint egy hőmérő, valamint egy hőfokszabályzót is felsze-

relnek, hogy tudd szabályozni a hőfokot. Na most ez idáig rendben is van, csak az a nagy helyzet, hogy pld. én egy földszinti lakásban lakom, alattam egy fűtetlen kamra, a szélső lakásoknál megint az a helyzet, hogy egyik oldalról biztos nincs fűtött lakás, tehát én egy szobába nyítottam ki a radiátort, a többibe el volt teljesen zárva, mégis az lett az eredmény, hogy én a fűtés szezon végén még ráfizettem az átalányra,a fölöttem lévő lakó visszakapott pénzt. Nálunk egy évig működött, utána megszüntették, nem jött be a dolog, SAJNOS!

2010. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most fognak szavazni arról,felkerüljön e a hőmennyiségmérő..sok emberke ellenzi-gondolom ők fűtenek ezerrel-sokunk pedig támogatja.Panelban lakunk,körbe vagyunk fűtve,idén télen totál elzárt fűtőtest"üzemelt"nálunk,mégis fizetünk mint a köles.Szerintem senkinek sincs kidobnivaló pénze!Arról meg nem is beszélve,mig átalány van,"közös ló..."is van, a szomszéd Mari néni utcára is fűt,mondván ugyis egyformán fizeti. Tipikus magyar mentalitás:(
2010. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Igen gazdaságosabb, de leginkább azoknak éri meg akik magasabban laknak, esetleg zárószinten. Ők kikapcsolhatják a radiátort és akkor is náluk 28 fok van. Mi sokáig alacsonyan éltünk, mindig fáztunk (max fűtéssel), míg a zárószintiek egy gatyába szaladgáltak fűtés nélkül. Most úgy hozta a sors, hogy fölköltöztünk zárószintre, télen kellemesen meleg van, radiátorok ki vannak kapcsolva. Tavaly a mérőóra segítségével 50 ezer Ft-ot spóroltunk meg.

Meg hát azért is jó, ha elutazol napokra, akkor lekapcsolod a fűtést.

2010. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már világos!:)
2010. máj. 4. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!